Noc Muzeów 2020 w Tarnowie. Czy się odbędzie?

2020-05-15 13:21
Muzeum Okręgowe w Tarnowie
Autor: Adrian Teliszewski Tarnowskie muzeum jeszcze nie wznowiło działalności zawieszonej ze względu na epidemię koronawirusa

Tarnowskie Muzeum Okręgowe nie wznowiło jeszcze działalności zawieszonej ze względu na epidemię koronawirusa. Dodatkowo w siedzibie instytucji, jak i na samym Rynku trwają remonty, dlatego Noc Muzeów w Tarnowie nie odbędzie się w maju. Być może darmowe zwiedzanie uda się zorganizować jesienią.

Pierwotnie Noc Muzeów 2020 miała się odbyć w sobotę, 16 maja, lecz te plany boleśnie zweryfikowała epidemia koronawirusa. Dodatkowo na tarnowskim Rynku oraz w siedzibie Muzeum Okręgowego trwają remonty, stąd organizacja imprezy nie jest możliwa. Żaden z oddziałów Muzeum Okręgowego w Tarnowie nie jest jeszcze czynny. Jako pierwsza ma być otwarta Zagroda Felicji Curyłowej w Zalipiu.

W wielu polskich miastach Noc Muzeów została przełożona na jesień. Być może w Tarnowie też uda się wówczas zaprosić zwiedzających do oglądania historycznych eksponatów.

- Tęsknimy za Wami lecz nim będziemy mogli pozwolić sobie na spotkanie, musimy wszystkim zwiedzającym i pracownikom zapewnić maksimum bezpieczeństwa. Jak mawiał trener-legenda, Kazimierz Górski, “tak się gra, jak przeciwnik pozwala”. Pracujemy zatem nad nowymi regulaminami zwiedzania, modyfikujemy ścieżki zwiedzania, dostosowujemy ofertę do możliwości jakie mamy. Musicie Państwo być bezpieczni w kontakcie z nami, a my w kontakcie z Wami. Nie ma Muzeum bez zwiedzających, publiczności, przyjaciół. Nie przypuszczaliśmy, że kiedykolwiek będziemy musieli podejmować aktywność na polu zabezpieczenia epidemicznego zwiedzających. To jednak wyzwanie najbliższych tygodni, wiemy już jak mu sprostać. Będziecie Państwo bezpieczni w Muzeum Okręgowym w Tarnowie, ale potrzebujemy na to odrobiny czasu. Reżim sanitarny zmieni sposób naszego spotkania, ale będzie ono możliwe. Będziemy na bieżąco informować o naszych postępach. Uważajcie Państwo na siebie i swoich bliskich. Do zobaczenia niebawem! - napisano na stronie internetowej Muzeum Okręgowego w Tarnowie.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express. Kliknij TUTAJ!

Bobry całują się w wodzie