Policja

i

Autor: Andrzej Rembowski / Pixabay.com

Nowy Sącz: Policja znalazła zwłoki. To zaginiony mężczyzna. Popełnił SAMOBÓJSTWO?

2019-12-03 9:22

Zakończyły się poszukiwania mężczyzny z Nowego Sącza, który zaginął w listopadzie. Niestety finał tej sprawy jest tragiczny. Policja znalazła zwłoki 66-latka, prawdopodobnie popełnił on samobójstwo. Przyczyną dramatu mogły być pogłoski o związku mężczyzny ze zniknięciem pieniędzy z kasy zapomogowo-pożyczkowej w Newagu.

Zaginiony mężczyzna w listopadzie wyszedł ze swojego domu, zostawiając list informujący o tym, że nie radzi sobie z podejrzeniami o udział w kradzieży pieniędzy z kasy zapomogowo-pożyczkowej. O sprawie pisaliśmy TUTAJ. W akcję poszukiwawczą zaangażowani byli policjanci, strażacy oraz goprowcy.

2 grudnia funkcjonariusze odnaleźli 66-latka, który niestety już wówczas nie żył. Trwa ustalanie przyczyny zgonu. Jak nieoficjalnie dowiedział się portal sadeczanin.info, zwłoki zostały znalezione poza terenem województwa małopolskiego, a mężczyzna prawdopodobnie popełnił samobójstwo. 

Ciągle niewyjaśniona zostaje sprawa pieniędzy, który zniknęły z KASY zapomogowo-pożyczkowej w firmie Newag. Zaginiony mężczyzna był członkiem poprzedniego zarządu kasy. W sumie nie można się doliczyć prawie 650 tysięcy złotych, co stanowi 1/3 wszystkich środków zgromadzonych w tej instytucji. Manko zostało wykryte przez nowy zarząd, który skierował do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.