Nowy Sącz: Zaginiony mężczyzna padł ofiarą pomówień? Trwa akcja poszukiwawcza

2019-11-24 21:21 Adrian Teliszewski
Zaginiony 66-latek padł ofiara pomówień? Trwa akcja poszukiwawcza
Autor: Grupa Krynicka GOPR Zaginiony 66-latek padł ofiara pomówień? Trwa akcja poszukiwawcza

Funkcjonariusze policji, straży pożarnej i GOPR prowadzą akcję poszukiwawczą 66-letniego mężczyzny. Zaginiony zostawił list, w którym tłumaczy, że został pomówiony o nieprawidłowe rozliczanie funduszy kasy zapomogowo-pożyczkowej i dlatego postanowił opuścić swoje miejsce zamieszkania. Nie wiadomo kiedy wyszedł z domu, ani jak jest ubrany.

Zaginiony mieszkał samotnie, co dodatkowo utrudnia poszukiwania. List jego autorstwa został znaleziony w niedzielę 24 listopada, jednak mógł zostać napisany wcześniej i mężczyzna już od dłuższego czasu może przebywać poza swoim domem. Akcja poszukiwawcza rozpoczęła się zaraz po ujawnieniu wiadomości od zaginionego i na razie nie przyniosła rezultatu.

Motywy swojej ucieczki mężczyzna opisał w liście. Wytłumaczył, że jego decyzja była skutkiem pomówień o dokonywanie kradzieży z kasy zapomogowo-pożyczkowej. Służby nie posiadają rysopisu 66-latka, ani informacji jak był ubrany. W godzinach wieczornych funkcjonariusze przerwali prowadzone przez siebie działania, mają być one wznowione w poniedziałek rano. Do tej pory ratownicy przeszukiwali rejon Rdziostowa i Lasu Chełmieckiego.