Nowy Sącz: Ponad 40 mandatów w jeden dzień! Na Rynku lepiej nie parkuj [ZDJĘCIA]

2019-11-07 10:15 Adrian Teliszewski

Nowosądecka straż miejska zabrała się za kierowców parkujących na płycie Rynku. Chodzi oczywiście o tych, którzy zostawiają pojazd poza wyznaczonym miejscem przed ratuszem. Tylko w jeden dzień mundurowi wystawili ponad 40 mandatów.

Podczas remontu jezdni na Rynku, przed ratuszem mogą parkować wyłącznie samochody Urzędu Miasta, które mają specjalne pozwolenie. Pozostali kierowcy muszą sobie poszukać innych miejsc. Straż miejska zwraca uwagę, że w dozwolonej strefie często pola parkingowe stoją puste, a mimo to pojazdy i tak są pozostawiane tam, gdzie obowiązuje zakaz.  

Osoby, które nie będą stosować się do obowiązującej organizacji ruchu muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami. Tylko jednego dnia stróże porządku w Nowym Sączu wypisali ponad 40 mandatów. Mundurowi przestrzegają, że mają jeszcze jedno uprawnienie pozwalające walczyć z plagą "dzikiego" parkowania. Mowa tutaj o odholowaniu źle ustawionego pojazdu na strzeżony parking i obarczeniem właściciela samochodu kosztami tej operacji.