Nowy Sącz. HORROR w sortowni paczek! Arcygroźny KWAS wylał się na pracowników

2021-02-26 15:47 Rafał Strzelec
Nowy Sącz: Kwas w sortowni paczek DHL wylał się na pracowników. Dwie osoby poszkodowane
Autor: Komenda PSP w Nowym Sączu Nowy Sącz: Kwas w sortowni paczek DHL wylał się na pracowników. Dwie osoby poszkodowane

Dramatyczne chwile w Nowym Sączu. W sortowni paczek DHL dwóch pracowników zostało dotkliwie poparzonych w wyniku wycieku kwasu z jednego z kartonów. Jeden z poszkodowanych został zabrany do szpitala. Dwie kolejne osoby narzekały na złe samopoczucie.

Nowy Sącz: Kwas wylał się na pracowników w sortowni paczek DH. Dwie osoby poszkodowane

Jak podaje Komenda Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu do zdarzenia doszło 26 lutego około godz. 10.00 w sortowni paczek DHL na ulicy Tarnowskiej. - Po przyjeździe na miejsce zdarzenia ustalono, że w sortowni firmy kurierskiej doszło do wycieku kwasu siarkowego z uszkodzonej paczki. Dwóch pracowników pracujących przy paczce zostało poszkodowanych przez wyciekający kwas. Strażacy udzieli im kwalifikowanej pierwszej pomocy do czasu przybycia karetek Pogotowia Ratunkowego. W związku z zaistniałą sytuacją kolejne dwie osoby zgłaszały złe samopoczucie, którym również strażacy udzieli pomocy - relacjonują strażacy.

Strażacy dokonali zabezpieczenia i neutralizacji rozlanego kwasu siarkowego. Na miejsce zdarzenia zadysponowany został śmigłowiec LPR. Jednak dwie osoby poszkodowane zostały przewiezione karetkami do szpitala. - Czynności dochodzeniowe w celu ustalenia okoliczności zdarzenia prowadzi Policja. Działania strażaków trwały trzy i pół godziny - podsumowuje nowosądecka komenda PSP.

Raport z anteny 26.02, godz.10