Nowy Sącz w Hot16Challenge 2! To nie Andrzej Duda rapował o mieście

i

Autor: Dariusz Staniszewski/cc0/pixabay Ratusz w Nowym Sączu

Nowy Sącz w Hot16Challenge 2! To nie Andrzej Duda rapował o mieście [WIDEO]

2020-05-12 12:05

Nowy Sącz został uwieczniony w utworze nagranym w ramach wyzwania Hot16Challenge 2. To akcja mająca na celu wsparcie pracowników służby zdrowia w trakcie epidemii koronawirusa i zebranie pieniędzy na walkę z COVID-19. W ostatnim czasie popularność zdobywa utwór wykonany przez prezydenta Andrzeja Dudę, ale o Nowym Sączu wspomniała artystka urodzona właśnie w tym mieście.

Polscy raperzy zainicjowali akcję wsparcia dla pracowników służby zdrowia i internetową zbiórkę pieniędzy na walkę z COVID-19. Akcja Hot16Challenge 2 polega na nagrywaniu przez nominowane osoby utworów muzycznych utrzymanych w klimacie rapu. Celem akcji było zebranie 1 miliona złotych, lecz ta kwota już została znacząco przekroczona. Zbiórkę można jeszcze wspomóc za pośrednictwem portalu siepomaga.pl.

Chyba najbardziej znaną osobą, która wzięła udział w Hot16Challenge 2 jest prezydent Polski Andrzej Duda. Jego utwór o roboczym tytule "Ostry cień mgły" bije rekordy popularności w internecie.

Z kolei Nowy Sącz został uwieczniony przez urodzoną w tym mieście wokalistkę Majkę Jeżowską. Okazuje się, że piosenkarka dobrze zna realia służby zdrowia, ponieważ jej tata był lekarzem, a siostra wykonuje zawód stomatologa.

- Dla wszystkich pracowników służb medycznych. Z całego serca dziękujemy! Zaskoczka ziomale, ja przyjmuję wyzwanie, bo mój tata w Nowym Sączu był lekarzem z powołaniem. No i Basia, moja siostra stomatolog, czyli dental, tak jak ja kocha wszystkie zwierzęta - rapuje Majka Jeżowska.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express - KLIKNIJ TUTAJ!

Śnieg znów spadł w Małopolsce w maju