Para seniorów z Tarnowa straciła gigantyczne pieniądze. Szokujące, w jaki sposób dali się wkręcić

i

Autor: sabinevanerp/cc0/pixabay Starsze małżeństwo z Tarnowa straciło przez oszustów prawie 300 tysięcy złotych / zdjęcie ilustracyjne.

Para seniorów z Tarnowa straciła gigantyczne pieniądze. Szokujące, w jaki sposób dali się wkręcić

2022-06-09 11:25

Para seniorów z Tarnowa padła ofiarą oszustów, którzy wyłudzili od nich ogromne pieniądze. Małżeństwo uwierzyło, że bierze udział w policyjnej akcji, prowadzonej pod nadzorem prokuratora i zmierzającej do zatrzymania złodziei kradnących oszczędności z kont bankowych. W rzeczywistości "akcja" była zmyślona przez bezwzględnych przestępców, którzy obłowili się kosztem emerytów.

Para seniorów z Tarnowa straciła gigantyczne pieniądze. Szokujące, w jaki sposób dali się wkręcić

80-latkowie z Tarnowa oddali oszustom oszczędności życia. Małżeństwo seniorów uwierzyło, że bierze udział w policyjnej akcji mającej na celu zatrzymanie złodziei kradnących pieniądze z kont bankowych. Dla większego uprawdopodobnienia fikcyjnych działań, z poszkodowanymi dodatkowo skontaktowała się osoba udająca prokuratura, nadzorującego policyjną akcję. Nabici w butelkę seniorzy działali dokładnie tak, jak życzyli sobie oszuści. 

By zachować wysoki stan konspiracji, uczestnicy "akcji" używali nawet specjalnych haseł do kontaktów telefonicznych. Seniorzy żyli w przeświadczeniu, że są stale chronieni przez nieumundurowanych policjantów, nawet jak szli do kościoła, ponieważ o każdym wyjściu informowali nadzorującego operację, który "wysyłał" funkcjonariuszy dla ich ochrony.

PRZECZYTAJ: 47-latek oszukany metodą na kryptowaluty. Sprawcy wydusili z niego potężny majątek

Jak zwykle w takich przypadkach, oszuści poprosili poszkodowanych o przekazanie im pieniędzy. Seniorzy kilkukrotnie oddali podstawionej kobiecie spore sumy. Łącznie małżeństwo straciło 285 tysięcy złotych. Gdy 80-latkowie zorientowali się, że padli ofiarą przestępstwa, zgłosili się do prawdziwej policji

Trwają poszukiwania oszustów, tymczasem funkcjonariusze ponawiają apel o nieprzekazywanie pieniędzy obcym osobom, które telefonicznie kontaktują się ze swoimi ofiarami. Prawdziwa policja nigdy nie angażuje do swoich akcji osób postronnych oraz nie żąda od nich żadnych kosztowności! 

ZOBACZ: Tragiczny finał poszukiwań w Ryglicach. Stan zwłok uniemożliwia identyfikację denata

Sonda
Znasz kogoś, kto stracił pieniądze na rzecz oszustów?
Ruszył proces Marka T. oskarżonego o obcięcie ręki tasakiem