Pijana kobiet potrącona w centrum Tarnowa. Wbiegła pod samochód?

i

Autor: KMP Tarnów Poszkodowana miała w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

Pijana kobieta potrącona w centrum Tarnowa. Wbiegła pod samochód?

2022-02-01 7:46

Niebezpieczny wypadek w centrum Tarnowa. W pobliżu Tarnowskich Wodociągów, 31-letnia kobieta na pasach została potrącona przez samochód osobowy i z urazami bioder trafiła do szpitala. Pojazdem kierował 50-letni mężczyzna, który w momencie zdarzenia był trzeźwy, w przeciwieństwie do pieszej. Kobieta miała w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

Pijana kobieta potrącona w centrum Tarnowa. Wbiegła pod samochód?

W niedzielę (30 stycznia) na ulicy Narutowicza, w pobliżu Tarnowskich Wodociągów, 31-letnia tarnowianka została potrącona na pasach przez samochód osobowy. Poszkodowana doznała urazów bioder i musiała trafić do tarnowskiego szpitala. Na miejscu wypadku pozostał 50-letni kierowca chevroleta. Mężczyzna przekazał policjantom, że potrącona kobieta wbiegła na pasy tuż pod nadjeżdżający samochód. 50-latek został przebadany pod kątem zawartości alkoholu w organizmie, jednak badanie nie wykazało, by kierowca wsiadł za kółko po spożyciu napojów wyskokowych. Pijana była za to poszkodowana piesza. W jej organizmie znajdowało się ponad 1,5 promila alkoholu.

PRZECZYTAJ: Tarnów. 73-latek potrącił kobietę na pasach i uciekł. Tego samego dnia wjechał w ogrodzenie

Postępowanie w sprawie potrącenia 31-latki prowadzą funkcjonariusze z tarnowskiej komendy. Ustali ono wszystkie okoliczności zdarzenia oraz wskaże winnego. Policjanci przypominają kierowcom o obowiązku obserwacji newralgicznych miejsc na drogach, którymi niewątpliwie są przejścia dla pieszych i obowiązku ustępowania pieszym pierwszeństwa. Z kolei piesi muszą przestrzegać zakazu używania urządzeń elektronicznych, które powodują odwrócenie uwagi przy pokonywaniu przejść dla pieszych.

ZOBACZ: Prowadzili seksbiznes, a na prostytutkach zarabiali podwójnie! Stręczyciele staną przed sądem [WIDEO, ZDJĘCIA]

Sonda
Czy czujesz się bezpiecznie na polskich drogach?
Grób zmarłej Marty Cz., której zwłoki miał przetrzymywać syn, by pobrać jej emeryturę