Plan na uratowanie dworca w Tarnowie. Pomoże były poseł PiS?

Plan na uratowanie dworca w Tarnowie. Pomoże były poseł PiS?
Autor: DentArt/CC BY 3.0/wikipedia Miasto chce, by tarnowski dworzec został kupiony przez spółkę MDA S.A.

Prywatna firma, która od 2011 roku jest właścicielem dworca autobusowego w Tarnowie wypowiedziała umowy przewoźnikom i zapowiedziała, że chce zmienić przeznaczenie tego terenu. Wielu tarnowian nie kryje oburzenia takimi zamiarami. Mieszkańcy miasta nie wyobrażają sobie, by dworzec autobusowy zniknął z centrum Tarnowa. Przeciwdziałać takiemu rozwiązaniu chce również magistrat. Prezydent Roman Ciepiela zaprezentował swój plan na zachowanie dworca autobusowego. Pomóc w jego realizacji może były poseł PiS z okręgu tarnowskiego.

Dworzec autobusowy w Tarnowie do likwidacji?

Firma "Mądel", która od 2011 roku jest właściciela dworca autobusowego w Tarnowie i terenów do niego przylegających wypowiedziała umowy przewoźnikom i poinformowała, że nie jest zainteresowana dalszym utrzymywaniem w tamtym miejscu dworca. Nie ma takiego obowiązku, ponieważ kupując obiekt od PKS zobowiązała się do utrzymywania dworca przez minimum pięć lat i ten warunek spełniła. Niemniej z taką decyzją nie chcą pogodzić się tarnowianie, którzy od lat korzystają z charakterystycznego budynku. W sprawę zaangażował się również magistrat, choć miasto nigdy nie było właścicielem dworca i nie ma możliwości wywierania bezpośredniego wpływu na decyzję właściciela obiektu. Prezydent Tarnowa Roman Ciepiela chciałby, aby tarnowski dworzec odkupiła samorządowa spółka Małopolskie Dworce Autobusowe (MDA S.A.), która jest właścicielem dworców w Krakowie i Nowym Sączu. Członkiem zarządu MDA S.A. jest były poseł PiS z okręgu tarnowskiego Michał Wojtkiewicz.

PRZECZYTAJ: Młody mężczyzna miał już na szyi pętlę. W OSTATNIEJ CHWILI policjanci uratowali mu życie

Polityk na początku lat 90. był burmistrzem Tuchowem, by następnie objąć mandat radnego oraz starosty powiatu tarnowskiego. Od 2005 roku zasiadał w sejmie, jednak w 2019 roku nie uzyskał reelekcji. Z poparciem 8152 głosów zajął pierwsze "niebiorące" miejsce na liście PiS. Po przegranych wyborach parlamentarnych Michał Wojtkiewicz trafił do zarządu spółki MDA S.A. Gdyby jednak spółka nie zdecydowała się na odkupienie tarnowskiego dworca, bądź jego właściciel nie byłby zainteresowany sprzedażą, władze samorządowe Tarnowa chcą uniemożliwić powstanie w tamtym miejscu stacji paliw, którą chce wybudować firma "Mądel". Roman Ciepiela planuje zaproponować radnym uchwałę o przystąpieniu do sporządzenia planu zagospodarowania przestrzennego tego terenu i zapisania w nim, że teren ma być przeznaczony na cele publicznej komunikacji zbiorowej. Wówczas teren musiałby zachować swoje dotychczasowe przeznaczenie.

ZOBACZ: DWIE STŁUCZKI dzień po dniu w Tarnowie. Lekceważenie przepisów, czy wiosenne roztargnienie? [ZDJĘCIA]

Krwawa jatka w kościele! ZDEMOLOWALI zabytkową świątynię