Młody mężczyzna miał już na szyi pętlę. W OSTATNIEJ CHWILI policjanci uratowali mu życie

2021-03-05 7:50
Młody mężczyzna miał już na szyi pętlę. W OSTATNIEJ CHWILI policjanci uratowali mu życie
Autor: archiwum serwisu zdjęcie ilustracyjne

Interwencja bocheńskich policjantów w ostatniej chwili zapobiegła tragedii. Młody mężczyzna z gminy Bochnia zadzwonił na numer alarmowy z informacją, że zamierza się zabić. Pod wskazanym adresem mundurowi zastali straszny widok. 24-latek miał już na szyi założoną pętlę i był bezwładny. Na szczęście ratunek przyszedł na czas. Funkcjonariusze udaremnili próbę samobójczą oraz wezwali karetkę pogotowia ratunkowego, która zabrała desperata do szpitala.

Bocheńscy policjanci uratowali młodego mężczyznę

Do zdarzenia doszło w miniony piątek (26 lutego). Około godz. 13.00 dyżurny policji odebrał telefon od młodego mieszkańca gminy Bochnia, który groził popełnieniem samobójstwa. Pod wskazanym adresem mundurowi zastali straszny widok. 24-latek na szyi miał już założoną pętlę, był półprzytomny i bezwładny. Na szczęście w ostatniej chwili udało się go uratować. Dzielnicowi z Bochni ściągnęli desperatowi wisielczą pętlę oraz udzielili mu pierwszej pomocy.

PRZECZYTAJ: Wola Kosnowa: Mąż zabił żonę. Stanisław i Anna pochowani w jednym grobie. "NIE NAM ICH OSĄDZAĆ, OSĄDZI ICH BÓG"

Na miejsce wezwano również załogę karetki pogotowia ratunkowego. Medycy przejęli opiekę nad 24-latkiem i zawieźli go do szpitala. W Bochni, przy ulicy Karoliny 14D działa Centrum Interwencji Kryzysowych, z którym można się kontaktować pod numerem tel.  14 611 28 92. Służy ono osobom znajdującym się w ciężkiej sytuacji życiowej.

ZOBACZ: Emerytura po ośmiu latach służby. Halny i Gabono już nie pracują w sądeckiej policji [ZDJĘCIA]

Tragiczny wypadek w kopalni Mysłowice-Wesoła. Nie żyje dwóch górników