Pościg w Gorlicach za pijanym kierowcą. 22-latek huknął w radiowóz

2022-05-25 15:02
Pościg w Gorlicach za pijanym kierowcą. 22-latek huknął w radiowóz
Autor: Małopolska Policja Zatrzymany 22-letni gorliczanin miał w organizmie 0,6 promila alkoholu. Dodatkowo złamał sądowy zakaz prowadzenia samochodów.

Dzisiaj (25 maja) rano policjanci z Gorlic ruszyli w pościg za kierowcą audi, który łamał przepisy ruchu drogowego i nie zatrzymał się do kontroli. Okazało się, że 22-latek miał poważny powód, by unikać spotkania z mundurowymi. Młody mężczyzna prowadził bowiem "na podwójnym gazie", a dodatkowo złamał sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Pościg w Gorlicach za pijanym kierowcą. 22-latek huknął w radiowóz

Dzisiaj (25 maja) rano policjanci gorlickiej drogówki na ulicy Bieckiej chcieli zatrzymać do kontroli kierowcę audi, który łamał przepisy ruchu drogowego. Szofer nie reagował jednak na dawane mu sygnały, tylko ruszył do ucieczki. Po przejechaniu kilku ulic, na ul. Chopina funkcjonariuszom udało się wyprzedzić audi i zablokować mu drogę. Wówczas kierowca próbował ominąć blokadę, ale ostatecznie huknął w radiowóz oraz w stojący na skrzyżowaniu inny pojazd. Desperat chciał jeszcze uciekać pieszo, lecz szybko został dogoniony przez policjantów. Wkrótce okazało się, dlaczego kierowca tak bardzo chciał uniknąć spotkania z mundurowymi.

Badanie potwierdziło, że 22-letni gorliczanin wsiadł za kółko mając 0,6 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Od sprawcy zdarzenia została także pobrana krew do badania, w celu ustalenia, czy nie znajdował się pod wpływem środków odurzających. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat

PRZECZYTAJ: Rój pszczół obsiadł ozdobne krzewy. Piesi musieli chodzić drugą stroną [ZDJĘCIA]

Pościg w Gorlicach za pijanym kierowcą. 22-latek huknął w radiowóz
Autor: Małopolska Policja 22-latkowi grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

ZOBACZ: Dąbrowa Tarnowska: 30-latek podpalił mieszkanie sąsiadki. Wcześniej jej groził

Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?
Pędził ponad 200 km/h, bo spieszył się po kwiaty dla mamy