Rój pszczół obsiadł ozdobne krzewy. Piesi musieli chodzić drugą stroną [ZDJĘCIA]

2022-05-25 10:47
Rój pszczół obsiadł ozdobne krzewy. Piesi musieli chodzić drugą stroną
Autor: PSP Nowy Sącz Rojem owadów zajął się pszczelarz, który razem ze strażakami przeniósł je do specjalnej skrzyni transportowej.

Nietypowa interwencja strażaków w Krynicy-Zdroju. Posadzone na jednej z prywatnych posesji krzewy ozdobne bardzo spodobały się pszczołom. To miejsce obsiadł tak liczny rój owadów, że sytuacja przestała być komfortowa dla przechodzących w pobliżu osób. Piesi musieli poruszać się chodnikiem po drugiej stronie jezdni. Nie obyło się bez pomocy wykwalifikowanego pszczelarza.

Krynica-Zdrój: Rój pszczół obsiadł ozdobne krzewy. Piesi musieli chodzić drugą stroną

Wczoraj (24 maja) strażacy interweniowali w Krynicy-Zdroju (powiat nowosądecki) z powodu... roju pszczół, który obsiadł krzewy ozdobne na jednej z prywatnych posesji. Owadów było tak dużo, że ich obecność stała się niekomfortowa dla przechodzących w pobliżu osób. Bezpośrednie sąsiedztwo nieruchomości upodobanej sobie przez insekty zostało odgrodzone taśmą, a piesi musieli korzystać z chodnika po drugiej stronie jezdni. Na miejsce wezwano wykwalifikowanego pszczelarza, który przy współudziale strażaków zebrał pszczoły do rojnicy transportowej. Pojedyncze owady nie dały się złapać, nie mając najwidoczniej ochoty na przenosiny z posesji, którą tak mocno sobie upodobały. Poniżej zdjęcia z miejsca zdarzenia.

Pszczoły przeważnie nie zachowują się agresywnie w stosunku do ludzi, dlatego nie należy ich zabijać. Są to bardzo pożyteczne owady, które zdobywając pokarm, zapylają przy okazji rośliny. Niemniej ukąszenie osoby uczulonej na pszczeli jad może prowadzić do wstrząsu anafilaktycznego, wobec czego w przypadku napotkania roju najlepiej unikać bezpośredniego kontaktu z insektami i powiadomić o zdarzeniu służby.

PRZECZYTAJ: Mężczyzna przygnieciony przez ciągnik. Śmigłowiec ratowniczy zabrał go do szpitala [ZDJĘCIA]

ZOBACZ: Będzie prześmiewcza gra komputerowa o Tarnowie. "Klątwa Meneli i bój z władającym miastem imperatorem"

Sonda
Czy boisz się pszczół?
Pierwsze w 2022 roku miodobranie w pasiece miejskiej w Białymstoku