Mężczyzna przygnieciony przez ciągnik. Śmigłowiec ratowniczy zabrał go do szpitala [ZDJĘCIA]

2022-05-24 9:36
Rolnik przygnieciony przez ciągnik. Śmigłowiec ratowniczy zabrał go do szpitala
Autor: PSP Nowy Sącz Na stromym zjeździe z lasu na drogę główną doszło do przewrócenia się ciągnika wraz z wozem załadowanym drewnem.

W miejscowości Zawadka na Sądecczyźnie przewrócony ciągnik, wiozący za sobą przyczepę załadowaną drewnem, przygniótł mężczyznę. Do zdarzenia doszło podczas stromego zjazdu z lasu na drogę główną. Na miejscu lądował śmigłowiec ratowniczy, który zabrał poszkodowanego do szpitala. Najpierw spod maszyny musieli go jednak wyciągnąć strażacy.

Mężczyzna przygnieciony przez ciągnik. Śmigłowiec ratowniczy zabrał go do szpitala

Na Sądecczyźnie doszło do groźnego wypadku, w którym ucierpiał kierowca ciągnika rolniczego. Wczoraj (23 maja) w miejscowości Zawadka (powiat nowosądeckiprzewrócony ciągnik, wiozący za sobą przyczepę załadowaną drewnem przygniótł mężczyznę. Incydent przydarzył się, podczas stromego zjazdu z lasu na drogę główną. Traktorzysta wymagał pomocy medycznej, jej udzielenie było jednak skomplikowane z powodu trudności z wyciągnięciem mężczyzny spod maszyny. Najpierw strażacy unieśli ciągnik za pomocy poduszek pneumatycznych, żeby odciążyć przygniecionego poszkodowanego, a następnie przy użyciu wideł i pasów zamontowanych na innym ciągniku, przestawili ursusa znajdującego się w pozycji kołami do góry. Poszkodowany został na desce ortopedycznej przeniesiony do śmigłowca ratowniczego, który zabrał go do szpitala.

Działania służb w Zawadce trwały przez dwie i pół godziny. Usunięciem zalegającej maszyny zajęli się bliscy poszkodowanego traktorzysty. Poniżej zdjęcia z miejsca zdarzenia.

PRZECZYTAJ: Zbrodnia w Borzęcinie. Czesław K. odpowie za zabójstwo żony przed polskim sądem. Brytyjczycy zwlekali 3 lata

ZOBACZ: Audi uderzyło w przepust i stanęło w ogniu. Autem podróżowało dwóch 19-latków [ZDJĘCIA]

Sonda
Czy umiesz udzielać pierwszej pomocy?
Szukali ofiar na polskich drogach! Zgłosiło się już 40 poszkodowanych, a to dopiero początek!