Zbrodnia w Borzęcinie. Czesław K. odpowie za zabójstwo żony przed polskim sądem. Brytyjczycy zwlekali 3 lata

2022-05-23 13:22
Tajemnicze zaginięcie i śmierć Grażyny K. z Borzęcina. Tymczasem jej mąż...
Autor: SUPER EXPRESS Tajemnicze zaginięcie i śmierć Grażyny K. z Borzęcina. Tymczasem jej mąż...

Prawie trzy lata trwały formalności związane z ekstradycją podejrzanego o zabójstwo żony Czesława K. z Borzęcina (powiat brzeski). Ciało Grażyny K. znaleziono w rzece Uszwicy, a powodem zbrodni miała być zazdrość o to, że kobieta postanowiła ułożyć sobie życie z innym mężczyzną. Czesław K. został zatrzymany w Wielkiej Brytanii i przebywał w tamtejszym areszcie. Brytyjczycy w końcu zgodzili się na przekazanie go polskim śledczym.

Brytyjczycy wydali Polakom Czesława K. Odpowie za zabójstwo żony

Prokuratura Okręgowa w Tarnowie poinformowała dzisiaj (23 maja) o zgodzie brytyjskiego wymiaru sprawiedliwości na wydanie polskim śledczym Czesława K. Mężczyzna podejrzany o zabójstwo żony został zatrzymany w 2019 roku w Wielkiej Brytanii i od tamtej pory przebywał w areszcie. Starania o jego przekazanie trwały przez prawie trzy lata. Zakończyły się one powodzeniem. Ostateczną decyzję w tej sprawie podjął 12 maja sąd w Londynie. Sześć dni później tarnowska prokuratura przedstawiła Czesławowi K. zarzut zabójstwa Grażyny K. Mężczyźnie grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Prokuratura nie informuje, czy Czesław K. przyznał się do winy. Wiadomo natomiast, że w śledztwie planowane jest przeprowadzenie dalszych czynności dowodowych, w tym zasięgniecie specjalistycznych ekspertyz kryminalistycznych. Czesław K. w dalszym ciągu przebywa w areszcie i prawdopodobnie pozostanie w nim do rozpoczęcia procesu.

PRZECZYTAJ: Audi uderzyło w przepust i stanęło w ogniu. Autem podróżowało dwóch 19-latków [ZDJĘCIA]

Do zabójstwa Grażyny K. doszło w nocy z 3 na 4 stycznia 2019 roku w Borzęcinie (powiat brzeski). Kobieta przez wiele tygodni była poszukiwana, w końcu jej ciało odnaleziono w rzece Uszwicy. Motywem zbrodni były prawdopodobnie nieporozumienia małżeńskie i zazdrość Czesława K. o to, że jego żona chce sobie ułożyć życie z innym mężczyzną 

ZOBACZ: Zdemolował szyby banku i sklepu w centrum Brzeska. Kuriozalne tłumaczenia 26-latka

Sonda
Czy w Polsce powinna obowiązywać kara śmierci?
Siódma rozprawa Stefana W.