Zdemolował szyby banku i sklepu w centrum Brzeska. Kuriozalne tłumaczenia 26-latka

2022-05-19 8:04
Zdemolował szyby banku i sklepu w centrum Brzeska. Kuriozalne tłumaczenia 26-latka
Autor: KPP Brzesko W momencie zdarzenia 26-latek był pijany. Po wytrzeźwieniu wytłumaczył policjantom, że niszcząc szyby chciał... wyładować złość.

Dwie szyby w centrum Brzeska zdemolował 26-letni mężczyzna, który w stanie nietrzeźwości wybrał się na wieczorny spacer po mieście. Chuligan kilkukrotnie rzucił kamieniem w witrynę banku oraz sklepu, doprowadzając do rozbicia szyb. Wkrótce po zdarzeniu 26-latek został zatrzymany przez policję. Po wytrzeźwieniu wytłumaczył, dlaczego dopuścił się aktu wandalizmu.

Zdemolował szyby banku i sklepu w centrum Brzeska. Kuriozalne tłumaczenia 26-latka

Wieczorem w poniedziałek (16 maja), dwa lokale znajdujące się w centrum Brzeska padły ofiarą wandala. 26-letni mężczyzna kilkukrotnie rzucił kamieniem w szyby banku oraz sklepu spożywczego, doprowadzając do rozbicia witryn. Po zdarzeniu mężczyzna oddalił się w kierunku jednego z osiedli mieszkaniowych. Brzescy policjanci bardzo szybko go jednak znaleźli. Chuligan próbował jeszcze uciekać, lecz po krótkim pościgu został zatrzymany. 26-latek nie miał większych szans w pojedynku biegowym z funkcjonariuszami, ponieważ znajdował się w stanie nietrzeźwości.

Ze względu na upojenie alkoholowe, mieszkaniec powiatu brzeskiego został osadzony w policyjnym areszcie, a dalsze czynności mogły być przeprowadzone dopiero po wytrzeźwieniu. 26-latek wytłumaczył mundurowym, że zdemolował szyby, ponieważ... chciał wyładować swoją złość.

PRZECZYTAJ: Przez noc zapomniał, że pił alkohol. Nietrzeźwy woźnica zatrzymany przez drogówkę

Podejrzany przyznał się do zarzucanego czynu i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Za niszczenie mienia kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5 oraz wysoką grzywnę. Sąd najczęściej nakłada również obowiązek naprawienia szkody, a w tym przypadku pokrzywdzeni wstępnie oszacowali straty na 26 tysięcy złotych.

ZOBACZ: Młody motocyklista rozbił się przy Jeziorze Rożnowskim. Nie opanował swojej maszyny [ZDJĘCIA]

Sonda
Czy kary za zniszczenie mienia powinny być wyższe?
Myśliwy usłyszał wyrok sądu