Przez noc zapomniał, że pił alkohol. Nietrzeźwy woźnica zatrzymany przez drogówkę

2022-05-18 11:23
Przez noc zapomniał, że pił alkohol. Nietrzeźwy woźnica zatrzymany przez drogówkę
Autor: stux/cc0/pixabay Pijany woźnica zarzekał się, że jest trzeźwy, bo nie pił alkoholu. Pamięć odświeżyło mu dopiero badanie alkomatem.

Prowadzona przez tarnowską drogówkę akcja STOP-Probierz pozwoliła na ujawnienie ośmiu nietrzeźwych kierowców, którzy przez własną nieodpowiedzialność stwarzali zagrożenie na drogach publicznych. Jednym z nich był... woźnica powożący wozem zaprzężonym w konia. Mężczyzna zarzekał się, że jest trzeźwy, bo nie pił alkoholu. Abstynencji nie zachował jednak dzień wcześniej, o czym najwidoczniej zapomniał.

Przez noc zapomniał, że pił alkohol. Nietrzeźwy woźnica zatrzymany przez drogówkę

W poniedziałek (16 maja) tarnowska drogówka prowadziła działania w ramach akcji STOP-Probierz. W miejscowości Świebodzin (powiat tarnowski) do kontroli został zatrzymany... woźnica powożący wozem zaprzężonym w konia. Okazało się, że mężczyzna porusza się po drodze publicznej, znajdując się w stanie nietrzeźwości. Co prawda, 44-latek zarzekał się, że jest trzeźwy, bo nie pił alkoholu, jednak najwidoczniej przez noc zapomniał o wydarzeniach z dnia poprzedniego. Gdy badanie alkomatem wykazało, że woźnica ma w organizmie prawie promil alkoholu, ten przypomniał sobie o wcześniejszym niedotrzymaniu abstynencji.

Mężczyzna odpowie za jazdę pojazdem niemechanicznym w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara grzywny. Wkrótce do sądu wpłynie wniosek o ukaranie 44-latka.

PRZECZYTAJ: Klub piłkarski z Tarnowa chce przyjąć sieroty wojenne z Ukrainy. Brakuje pieniędzy na remont internatu!

Łącznie w ramach akcji STOP-Probierz tarnowscy policjanci zatrzymali ośmiu nietrzeźwych kierowców. Co ciekawe, niechlubny rekordzista wcale nie prowadził samochodu, tylko rower. Cyklista wyjechał na drogę publiczną mając w organizmie 2,5 promila alkoholu.

ZOBACZ: Zgłobice: Młody mężczyzna chciał skoczyć z mostu do Dunajca. Desperatowi pomogli policjanci

Sonda
Czy jesteś za surowszym karaniem pijanych kierowców?
Grób Heleny Kmieć, młodej Polki zamordowanej w Boliwii