Klub piłkarski z Tarnowa chce przyjąć sieroty wojenne z Ukrainy. Brakuje pieniędzy na remont internatu!

2022-05-18 10:34
Klub piłkarski z Tarnowa chce przyjąć sieroty wojenne z Ukrainy. Brakuje pieniędzy na remont internatu!
Autor: Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego ZKS Unia Tarnów Unia Tarnów chce przyjąć sieroty z Ukrainy w swoim internacie. Pomieszczenia tego budynku wymagają jednak remontu.

Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego ZKS Unia Tarnów chce zaopiekować się młodymi uchodźcami z Ukrainy, w tym również sierotami wojennymi. Goście zza wschodniej granicy mieliby mieszkać w internacie należącym do klubu piłkarskiego. Pomieszczenia tego budynku wymagają jednak remontu. Prace już zostały rozpoczęte, ale brakuje pieniędzy na dokończenie inwestycji. W Internecie trwa zbiórka na ten cel.

Unia Tarnów chce przyjąć sieroty wojenne z Ukrainy. Potrzeba pieniędzy na remont!

Klub piłkarski Unia Tarnów chce przyjąć uchodźców z Ukrainy, w tym sieroty wojenne. Goście zza wschodniej granicy mieliby mieszkać w internacie "Jaskółek" i mogliby liczyć na kompleksową opiekę, polegającą na zapewnieniu im nauki w Szkole Mistrzostwa Sportowego oraz treningów w piłkarskiej akademii. Pomieszczenia internatu wymagają jednak gruntownego remontu, którego koszt sięga 55 tysięcy złotych. Część środków klub pozyskał na własną rękę, a pozostałe 45 tysięcy złotych Unia Tarnów chce zdobyć dzięki hojności darczyńców. W Internecie została uruchomiona zbiórka na ten cel. Można ją znaleźć pod TYM adresem.

W internacie Unii Tarnów schronienie i opiekę ma znaleźć 30 młodych Ukraińców. Dyrektor Szkoły Mistrzostwa Sportowego Tomasz Matyjewicz jest w stałym kontakcie z kilkoma ukraińskimi ośrodkami, przeznaczonymi dla dzieci, których rodzice walczą aktualnie na froncie. Niestety na Ukrainie zaczyna brakować bezpiecznych miejsc schronienia. W wyniku poniedziałkowego (16 maja) ostrzału mocno ucierpiał region lwowski, na który spadło 14 rosyjskich rakiet.

PRZECZYTAJ: Chciała pomóc córce, a straciła oszczędności życia. 78-latka bezwzględnie wykorzystana

- Kontynuujemy remont, ale borykamy się z problemem tego, że zbiórka została w tyle za postępem prac. 5 pokoi jest praktycznie ukończonych, czekamy na skompletowanie drzwi łazienkowych i czynimy starania o pozyskanie dodatkowych środków na remont. Niestety rozstrzygnięcia konkursów grantowych, gdzie liczymy na pozyskanie funduszy również się przesuwają - informuje Unia Tarnów w kalendarium poświęconym remontowi internatu.

ZOBACZ: Zgłobice: Młody mężczyzna chciał skoczyć z mostu do Dunajca. Desperatowi pomogli policjanci

Sonda
Czy Polska radzi sobie z pomocą uchodźcom z Ukrainy?
Grób Heleny Kmieć, młodej Polki zamordowanej w Boliwii