Poseł zapowiedział budowę pomnika Lecha Kaczyńskiego w Tarnowie. PiS zbiera pieniądze

2022-05-26 11:50
Poseł zapowiedział budowę pomnika Lecha Kaczyńskiego w Tarnowie. PiS zbiera pieniądze
Autor: Urząd Miasta Tarnowa, Cybularny/cc0/wikipedia Pomnik Lecha Kaczyńskiego stoi między innymi w Warszawie. Poseł Krajewski chce, by były prezydent został upamiętniony również w Tarnowie.

Poseł PiS Wiesław Krajewski wrócił do pomysłu budowy w Tarnowie pomnika Lecha Kaczyńskiego. Parlamentarzysta nie zdradził jednak, kiedy i w którym miejscu miałby stanąć monument byłego prezydenta Polski. W tarnowskiej siedzibie partii rządzącej można kupić cegiełki, przeznaczone na budowę pomnika.

Poseł Krajewski chce budowy pomnika Lecha Kaczyńskiego w Tarnowie. "Wielki patriota, mąż stanu"

Poseł PiS Wiesław Krajewski zapowiedział budowę w Tarnowie pomnika Lecha Kaczyńskiego. Podczas rozmowy w Radiu RDN, parlamentarzysta nie chciał jednak zdradzić terminu rozpoczęcia inwestycji, ani miejsca, w którym monument miałby stanąć. W tym kontekście wymienia się przede wszystkim plac przed tarnowskim dworcem PKPPieniądze na budowę pomnika zbiera PiS. Partia wyemitowała cegiełki o nominale od 10 do 200 złotych, a środki zgromadzone z ich sprzedaży posłużą właśnie uhonorowaniu byłego prezydenta Polski.

Przypomnijmy, że Lech Kaczyński został upamiętniony w Tarnowie poprzez nazwanie jego imieniem jednego z rond. Znajduje się ono przy zbiegu ulic: Elektrycznej, Klikowskiej i Prymasa Wyszyńskiego. Ta decyzja wzbudziła sporo kontrowersji, nie obyło się też bez protestów przeciwko uhonorowaniu Lecha Kaczyńskiego

PRZECZYTAJ: Zmiany w pogrzebach bezdomnych w Tarnowie. Będzie jedna nowość. Do tej pory nie można było tego robić

- Nie chciałbym dzisiaj tego zdradzać, ale wydaje się, że to będzie już wkrótce, i myślę że Tarnów zaszczyci pomnik prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Jest to wielka postać historyczna, która zasługuje na tego typu akt. Przecież od samego początku, można powiedzieć jeszcze od PRL-u, bardzo mocno zaangażowany był w podziemne działania niepodległych środowisk, wpisał się do historii jako wielki mąż stanu, wielki patriota, który nadał nowy kierunek dla Polski, dla Polaków - powiedział w Radiu RDN poseł Wiesław Krajewski.

ZOBACZ: Kuriozalna pomyłka 43-latka. Chciał dotrzeć do Warszawy, a zatrzymywał samochody jadące do Krakowa

Sonda
Czy w Tarnowie powinien stanąć pomnik Lecha Kaczyńskiego?
Raport Złotorowicza 25.05.22: Rosja już dawno przegrała wojnę