Radni PiS-u chcą nazwać rondo imieniem Lecha Kaczyńskiego! Gdzie ma się znajdować?

i

Autor: Tomasz Olszówka/FB Nowopowstałe rondo miałoby upamiętniać prezydenta Lecha Kaczyńskiego

Nie chcą ronda Kaczyńskiego w Tarnowie! Szykuje się protest!

2020-02-20 18:00

Rondo u zbiegu ulic: Wyszyńskiego, Klikowskiej i Elektrycznej ledwo co powstało, a już wzbudza kontrowersje. Politycy PiS-u chcieliby, żeby obiekt nosił imię Lecha Kaczyńskiego. Tymczasem w internecie powstała inicjatywa, która próbuje temu zapobiec.

Dwa dni temu informowaliśmy o pomyśle uczczenia Lecha Kaczyńskiego w Tarnowie, poprzez nazwanie jego imieniem nowopowstałego ronda. W zamyśle lokalnych polityków PiS-u byłby to równocześnie sposób na upamiętnienie 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej.

Idea budzi jednak kontrowersje zarówno wśród radnych innych ugrupowań, jak i niektórych mieszkańców. Tomasz Olszówka, szef klubu Nasze Miasto Tarnów niechętnie odniósł się do inicjatywy nazwania ronda imieniem Lecha Kaczyńskiego. W zamian zaproponował urodzonego pod górą św. Marcina Jana Głuszaka "Dagaramę", architekta, futurystę i wizjonera.

Tymczasem na Facebooku powstała inicjatywa, której celem jest zablokowanie nadania imienia Lecha Kaczyńskiego rondu u zbiegu ulic: Wyszyńskiego, Klikowskiej i Elektrycznej. Pomysłodawcy chcą w ten sposób wpłynąć na decyzję tarnowskich radnych, od których zależy czy były prezydent Polski zostanie patronem nowopowstałego obiektu.

Najbliższa sesja rady miejskiej została zaplanowana w czwartek, 27 lutego. 

Agent Tomek doprowadzony do sądu w Białymstoku