Śmiertelny wypadek pod Tarnowem. Kierowca quada nie założył kasku

i

Autor: Małopolska Policja 36-latek kierował quadem mimo sądowego zakazu, a dodatkowo nie założył kasku.

Potworny wypadek pod Tarnowem. Nie żyje kierowca quada. Popełnił tragiczny błąd

2022-05-31 21:15

Tragiczny skutek miało piątkowe (27 maja) zderzenie samochodu osobowego z quadem w miejscowości Radwan (powiat dąbrowski). Bezpośrednio po zdarzeniu 36-letni kierowca czterokołowca został przetransportowany do szpitala, lecz lekarzom nie udało się uratować jego życia. Mężczyzna kierował pojazdem mimo orzeczonego przez sąd zakazu. Dodatkowo popełnił błąd, który prawdopodobnie przypłacił życiem.

Potworny wypadek pod Tarnowem. Zginął kierowca quada, który nie miał założonego kasku

Wieczorem w piątek (27 maja) w miejscowości Radwan (powiat dąbrowski) doszło do śmiertelnego wypadku drogowego. Uczestniczyły w nim dwa pojazdy: samochód osobowy oraz quad. W zdarzeniu ucierpiał mężczyzna kierujący czterokołowcem. 36-letni mieszkaniec gminy Szczucin z obrażeniami głowy oraz kończyn górnych i dolnych trafił do szpitala w Tarnowie. Niestety lekarzom nie udało się uratować jego życia. Kierowca quada miałby o wiele większe szanse na uniknięcie śmierci, gdyby nie popełnił tragicznego w skutkach błędu. Mężczyzna kierował quadem mimo orzeczonego przez sąd zakazu, a dodatkowo nie założył kasku.

Postępowanie w sprawie wypadku prowadzi pod nadzorem prokuratury Komenda Powiatowa Policji w Dąbrowie Tarnowskiej. Ustali ono dokładny przebieg zdarzenia zakończonego zgonem mężczyzny. W trakcie prowadzonych przez śledczych czynności wyszło na jaw, że czterokołowiec, którym poruszał się 36-latek nie był zarejestrowany, nie posiadał ubezpieczenia i nie miał aktualnych badań technicznych.

PRZECZYTAJ: Dąbrowa Tarnowska: 30-latek podpalił mieszkanie sąsiadki. Wcześniej jej groził

Śmiertelny wypadek pod Tarnowem. Kierowca quada nie założył kasku

i

Autor: Małopolska Policja Do tragicznego wypadku doszło w miejscowości Radwan (powiat dąbrowski) pod Tarnowem.

ZOBACZ: Wypadek szkolnego autobusu w Roztoce. Rannych przybyło! Kolejne dziecko trafiło do szpitala

Policja przypomina, że zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami quad jest traktowany jako inny pojazd samochodowy - czterokołowiec lub czterokołowiec lekki (jak również trójkołowy motocykl i motorower). Pojazdy te poruszające się po drogach publicznych, w strefach zamieszkania lub strefach ruchu powinny być sprawne technicznie i zarejestrowane, a kierujący powinien posiadać uprawnienia do kierowania pojazdem. Każdy kierujący czterokołowcem oraz osoba nim przewożona powinni używać kasków ochronnych odpowiadających właściwym warunkom technicznym, chyba że quad jest wyposażony w nadwozie zamknięte i pasy bezpieczeństwa.

Sonda
Co jeszcze można zrobić, by wypadków na polskich drogach było mniej?
Były policjant Adam B. zasiadł na ławie oskarżonych za pobicie mężczyzny, który… napadł na niego 8 lat temu.