Przeżyli razem 64 lata, zmarli tego samego dnia. Wzruszający pogrzeb Michała i jego żony Danuty z Chomranic. Beata Szydło przesłała list [GALERIA]

To było wyjątkowe małżeństwo i wyjątkowo dobrzy ludzie! W piątek, w Chomranicach pod Nowym Sączem odbył się pogrzeb Danuty ( † 84 l.) i Michała ( † 87 l.) Wójcików. Małżeństwo zachorowało na koronowirusa, dzielnie walczyli. Niestety wirus okazał się silniejszy. Michał Wójcik zmarł w ubiegłą niedziele rano, a jego żona wieczorem. "Poszła za nim", tak o śmierci małżonków mówią ich przyjaciele.

Przeżyli razem 64 lata, zmarli tego samego dnia

Ślub wzięli w 1957 roku, przeżyli razem 64 lata i umarli tego samego dnia. To przypieczętowanie pięknego życia i długoletniego pożycia małżeńskiego. 

Byli wyjątkowo udanym małżeństwem, bardzo się kochali – mówi nam przyjaciółka małżonków, Bogusława Pietrzak. Zmarły Michał Wójcik był doskonale znany lokalnej społeczności, to właśnie on, wiele lat temu zakładał Kasy Wzajemnej Pomocy, budował od podstaw stowarzyszenie, które zostało stworzone, by pomagać ludziom w trudnej sytuacji. Sam nie raz w własnej kieszeni pożyczał pieniądze tym, którzy byli w potrzebie. Był wyjątkowym człowiekiem, radnym gminy. 

– Z przykrością informujemy, że 28 lutego 2021 r. odszedł do wieczności Michał Wójcik, społecznik, radny Gminy Chełmiec w latach 2002 – 2006, uczynny, dobry człowiek, wrażliwy na pomoc ludziom. Od samego początku związany ze Stowarzyszeniem Kasa Wzajemnej Pomocy, w której od 1995 r. przez wiele lat pełnił funkcję skarbnika. Tego samego dnia odeszła również jego żona Danuta – napisano na stornie Gminy Chełmie. 

Pogrzeb Michała i Danuty był wyjątkowo wzruszającym wydarzeniem. Dwie trumny stanęły przed ołtarzem, a na nich dwa zdjęcia z portretami małżonków, łagodnie uśmiechających się do pogrążonych w żałobie najbliższych i przyjaciół. 

PRZECZYTAJ: Wola Kosnowa: Mąż zabił żonę. Stanisław i Anna pochowani w jednym grobie. "NIE NAM ICH OSĄDZAĆ, OSĄDZI ICH BÓG"

Przeżyli razem 64 lata, zmarli tego samego dnia (..) sensem życia jest Bóg, rodzina (..) byli bezkompromisowo przywiązani do wartości – mówił kapłan podczas kazania.

Małżonkowie zostali pochowani w jednym grobie. 

Była premier, Beata Szydło przesłała rodzinie list kondolencyjny. Europosłanka podkreśliła, że zmarły Michał był symbolem Ziemi Sądeckiej, prawdziwym patriotą.

ZOBACZ: Małopolska. Dramat na drodze. Dwóch ratowników medycznych rannych!

Relacje poszkodowanych z ukraińskiego autobusu