Rolnik wpadł pod koła kombajnu! Tragedia na polu

i

Autor: @OSP ZABRZEŻ /FACEBOOK & @OSP CZERNIEC /FACEBOOK Rolnik wpadł pod koła kombajnu! Tragedia na polu

Straszna śmierć

Rolnik wpadł pod koła kombajnu! Tragedia podczas żniw

2022-07-26 18:11

Tragedia na polu w miejscowości Zabrzeż k. Nowego Sącza (woj. małopolskie). 66-letni rolnik wpadł pod koła kombajnu zbierającego zboże na jego polu. Pomimo długiej reanimacji mężczyzny nie udało się uratować. Policjanci ustalają przyczyny i okoliczności śmiertelnego wypadku.

Zabrzeż: Tragedia na polu, rolnik nie żyje

Jak poinformowała PAP rzeczniczka sądeckiej policji Aneta Izworska, "decyzją prokuratora ciało 66-latka zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych". Izworska podkreśliła, że 43-letni operator kombajnu był trzeźwy, ale nie miał uprawnień niezbędnych do prowadzenia kombajnu zbożowego.

Policjanci przypominają, że użytkowanie specjalistycznych maszyn rolniczych może nieść różnego rodzaju niebezpieczeństwa. Mundurowi apelują o rozwagę i rozsądek podczas wykonywania prac polowych. Przede wszystkim należy użytkować tylko sprawne maszyny i urządzenia, wyposażone w osłony i zabezpieczenia ruchomych części, sprawny układ hamulcowy i kierowniczy oraz sygnalizację świetlną.

Nie wolno przewozić ludzi na przyczepach, błotnikach ciągników czy w nieprzystosowanych do tego celu kabinach ciągników, a przewożony ładunek trzeba dobrze zabezpieczyć przed upadkiem i osunięciem.

Podczas prac polowych szczególną uwagę należy zwrócić na najmłodsze dzieci, które często bawią się na podwórku przy znajdujących się tam maszynach rolniczych, lub też uczestniczą w pracach gospodarczych.

CZYTAJ TEŻ: Nowy Sącz. Zgłosiła kradzież drogiego auta. Potem musiała przepraszać policjantów

Zobacz zdjęcia z tragicznego wypadku na polu w Zabrzeżu. Galeria poniżej:

Jak udało nam się ustalić, w tragicznym wypadku w Zabrzeżu zginął długoletni członek OSP Zabrzeż, dh Zbigniew Janczura.

Sonda
Czy miałeś/-aś kiedyś groźny wypadek?
Rozrzutnik wciągnął 52-letniego rolnika