Roman Ł.

i

Autor: Starostwo Powiatowe w Tarnowie Starosta tarnowski trafił do aresztu. Żona stanęła w jego obronie

Skandal w powiecie

Roman Ł. wyszedł z aresztu. Starosta tarnowski nie wróci do pracy

2024-02-23 8:12

Starosta tarnowski Roman Ł. wyszedł z aresztu przed upływem czasu, na jaki sąd zgodził się zastosować ten środek zapobiegawczy. Na zwolnienie samorządowca zgodziła się sama prokuratura, uważając że na obecnym etapie postępowania nie ma już potrzeby izolowania Romana Ł. W zamian starosta został objęty wolnościowymi środkami zapobiegawczymi, w tym zakazem pełnienia funkcji.

Roman Ł. wyszedł z aresztu. Za kratami spędził prawie miesiąc

Po niespełna miesiącu od aresztowania starosta tarnowski Roman Ł. wyszedł na wolność. Na uchylenie najbardziej radykalnego środka zapobiegawczego zgodziła się sama prokuratura. Śledczy uważają, że na obecnym etapie postępowania nie jest już konieczne izolowanie podejrzanego. Przypomnijmy, że wraz z Romanem Ł. zatrzymana została Anna G., szefowa Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Zarzuty usłyszał również wójt gminy Szerzyny Grzegorz G. Śledczy zarzucają im udział w niezgodnym z prawem przejęciu majątku od pensjonariusza DPS NowodworzeOsoby zatrzymane nie przyznają się do zarzucanych im czynów. Poniżej dalsza część artykułu.

Poseł z Krakowa ćwiczy buduje formę na wybory

Sonda
Czy wierzysz w niewinność starosty tarnowskiego Romana Ł.?

Starosta tarnowski nie wróci do pracy

Zwolnienie z aresztu nie oznacza wycofania zarzutów sformułowanych przez śledczych wobec Romana Ł. Prokuratura zarzuca mu nadużycie uprawnień w celu osiągnięcia korzyści materialnej lub osobistej i usiłowanie oszustwaNa razie samorządowiec nie ma możliwości powrotu do pracy. Po wyjściu zza krat został objęty wolnościowymi środkami zapobiegawczymi: dozorem policyjnym, poręczeniem majątkowym oraz zakazem pełnienia funkcji. Żona Romana Ł. w mediach społecznościowych stwierdziła, że starosta jest gotowy do startu w kwietniowych wyborach samorządowych

Smacznie, sycąco i niedrogo - tak zjemy w restauracji przy kościele ojca Tadeusza Rydzyka

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki