Rowery miejskie wracają do Tarnowa. Wiemy od kiedy i ile będą kosztować

Rowery miejskie wracają do Tarnowa po przerwie zimowej. Miasto zapowiedziało, że system publicznych jednośladów zacznie działać w poniedziałek, 1 marca. Liczba stacji, w których można wypożyczyć rower pozostała niezmieniona, podobnie jak zasady korzystania z pojazdów. W dalszym ciągu posiadacze Tarnowskiej Karty Miejskiej w wersji premium przez pierwsze pół godziny mogą korzystać z rowerów zupełnie za darmo.

Miejskie rowery wracają do Tarnowa

To kolejna oznaka, że nadchodzi wiosna! Do Tarnowa wracają rowery miejskie, które od 1 grudnia, ze względu na przerwę zimową były niedostępne dla mieszkańców miasta. Od poniedziałku, 1 marca tarnowianie znowu otrzymają możliwość korzystania z miejskich jednośladów. Liczba stacji, w której będzie można wypożyczyć sprzęt pozostaje bez zmian, podobnie jak zasady korzystania z systemu rowerów miejskich. Posiadacze Tarnowskiej Karty Miejskiej w wersji Premium mają prawo do darmowej przejażdżki trwającej maksymalnie pół godziny. Za kolejne pół godziny zapłacą złotówkę. Druga godzina kosztuje 2 zł, trzecia – 3 zł, a czwarta i następne – 4 zł. Osoby nieposiadające Tarnowskiej Karty Miejskiej w wersji Premium też mogą jeździć za darmo, ale tylko przez 20 minut. Za dodatkowy czas korzystania z systemu płacą zgodnie z cennikiem umieszczonym na stronie internetowej: rower.tarnow.pl.

PRZECZYTAJ: MAKABRA w Woli Kosnowej. Znaleźli DWA CIAŁA. Przerażające podejrzenia

Jak do tej pory, w systemie rowerów miejskich w Tarnowie zarejestrowało się prawie siedem tysięcy użytkowników. Tarnowski magistrat poinformował, że sprzęt jest najczęściej wypożyczany na stacjach: Park Strzelecki, plac Szczepanika i Dworzec PKP. Miłośnicy przejażdżek rowerowych, którzy posiadają własny sprzęt mogą również korzystać z wiat bike and ride, usytuowanych przy węźle przesiadkowym Kochanowskiego-Chyszowska, na ulicy Goldhammera przy PWSZ oraz w Mościcach.

ZOBACZ: Tarnów. Łabędzie wróciły do Parku Strzeleckiego. Wiadomo, co się z nimi działo

Blokada ulicy w Tarnowie "Stop podwyżkom za śmieci"