Tarnów. Łabędzie wróciły do Parku Strzeleckiego. Wiadomo, co się z nimi działo

Tarnów. Łabędzie wróciły do Parku Strzeleckiego. Wiadomo, co się z nimi działo
Autor: moonzigg/cc0/pixabay Podczas mrozów łabędzie przebywało w gospodarstwie rolnym pod Tarnowem.

Tarnowianie odwiedzający Park Strzelecki ponownie mogą cieszyć się widokiem łabędzi, które mieszkają w stawie okalającym mauzoleum gen. Bema. Czas największych mrozów ptaki spędziły w gospodarstwie rolnym pod Tarnowem. Ocieplenie, które dotarło pod górę św. Marcina sprawiło, że łabędzie mogły wrócić do domu. Jeśli pogoda pozwoli, już za kilka dni wrócą również łabędzie zamieszkujące staw w parku na Piaskówce.

Łabędzie wróciły do Parku Strzeleckiego

Tarnowski magistrat poinformował, że para łabędzi mieszkająca w Parku Strzeleckim wróciła do domu. Ptaki czas największych mrozów musiały spędzić w gospodarstwie rolnym pod Tarnowem, ponieważ niskie temperatury zagrażały życiu zwierząt. Łabędziami zajmują się opiekunowie, którzy decydują o ewentualnej konieczności zabrania ptaków w inne miejsce. Jeśli temperatury będą się utrzymywać na poziomie przekraczającym zero stopni Celsjusza, to z pewnością tarnowianie odwiedzający Park Strzelecki nacieszą oczy widokiem pięknych ptaków.  

PRZECZYTAJ: Seniorka z Tarnowa straciła 80 tysięcy złotych. Zaufała niewłaściwej osobie

Niedługo do swojego domu mają również wrócić łabędzie z parku na Piaskówce. Przy okazji urząd miasta przypomina o zakazie dokarmiania ptaków chlebem. Zjedzenie zbyt dużej ilości pokarmu tego typu, może doprowadzać łabędzie do chorób układu pokarmowego, a w efekcie do bardzo poważnych konsekwencji zdrowotnych, mogących skutkować nawet śmiercią. Za dokarmianie łabędzi jest odpowiedzialna wynajęta przez magistrat firma, która dba o ich odpowiednią dietę.

ZOBACZ: NIETYPOWA sprawa sądeckich policjantów. Odzyskali skradzione... saksofony

Wiosna w krakowskim ogrodzie zoologicznym