NIETYPOWA sprawa sądeckich policjantów. Odzyskali skradzione... saksofony

NIETYPOWA sprawa sądeckich policjantów. Odzyskali skradzione... saksofony
Autor: KMP Nowy Sącz Skradzione saksofony zostały wystawione przez mieszkańca Sądecczyzny na aukcji internetowej.

Sprawę nietypowego przestępstwa rozwiązali policjanci z KMP Nowy Sącz, przy współpracy z niemieckimi funkcjonariuszami. Mundurowi z Saksonii przekazali informację, że mieszkaniec Sądecczyzny wystawił na aukcji internetowej... cztery markowe saksofony, skradzione w 2019 roku na terenie Niemiec. Instrumenty zostały zabezpieczone, a mężczyzna, który próbował je sprzedać tłumaczył, że sam kupił je na portalu aukcyjnym.

Policjanci odzyskali skradzione saksofony

Dzięki współpracy w ramach struktur Europolu sądeckim policjantom udało się odzyskać cztery saksofony skradzione na terenie Niemiec w 2019 roku. Instrumenty wystawił na aukcji internetowej mieszkaniec Sądecczyzny, o czym poinformowali Polaków policjanci z Saksonii. Sprawa była częścią większego śledztwa, dotyczącego kradzieży aż kilkudziesięciu instrumentów z firmy muzycznej. Po otrzymaniu informacji od kolegów z Niemiec, funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu sądeckiej komendy przeszukali dom zajmowany przez jednego z mieszkańców Sądecczyzny. Policjanci zabezpieczyli tam pięć saksofonów, z których cztery pochodziły z kradzieży na terenie Niemiec, a jeden był niewiadomego pochodzenia. Funkcjonariusze sprawdzają, czy również ten instrument nie został skradziony prawowitemu właścicielowi.

PRZECZYTAJ: Pijana kobieta jechała zygzakiem po Woli Rzędzińskiej. Zatrzymał ją policjant po służbie

Obecnie nie jest jeszcze ustalona rola sądeczanina, u którego znaleziono instrumenty. On sam tłumaczył, że przedmioty kupił na jednym z zagranicznych serwisów ogłoszeniowych. Policjanci prowadzą natomiast postępowanie dotyczące nieumyślnego paserstwa, za co grozi grzywna, kara ograniczenia wolności, a nawet kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

ZOBACZ: W Kątach limit wiernych w kościele przekroczony pięciokrotnie! Interweniowała policja

Wiosna w krakowskim ogrodzie zoologicznym