W Kątach limit wiernych w kościele przekroczony pięciokrotnie! Interweniowała policja

2021-02-23 14:55
W Kątach limit wiernych w kościele przekroczony pięciokrotnie! Interweniowała policja
Autor: Jerzy Opioła/CC BY-SA 4.0/wikipedia Kościół parafialny św. Józefa Oblubieńca w Kątach.

Policja interweniowała w kościele parafialnym św. Józefa w Kątach po otrzymaniu zgłoszenia o przekroczeniu limitu wiernych. W świątyni znajdowało się ponad pięć razy więcej osób, niż dopuszczają przepisy epidemiologiczne. Mundurowi zgłosili sprawę do sanepidu. Jak podaje Gazeta Wyborcza, wkrótce po incydencie na stronie parafialnej pojawił się wpis piętnujący donosicielstwo.

W Kątach limit wiernych przekroczony pięciokrotnie

O wizycie policji w kościele św. Józefa Oblubieńca w Kątach napisała Gazeta Wyborcza. Funkcjonariusze zostali wezwani w związku z przekroczeniem limitu wiernych. Jak poinformował nas rzecznik KPP w Brzesku asp. sztab. Grzegorz Buczak zdarzenie miało miejsce 20 grudnia. Na nabożeństwie w świątyni znajdowało się wówczas około 160 osób, podczas gdy zgodnie z obowiązującymi przepisami epidemiologicznymi powierzchnia kościoła w Kątach pozwala na równoczesne przyjęcie maksymalnie 30 wiernych. Mundurowi upomnieli księdza oraz zgłosili sprawę sanepidowi, który za łamanie obostrzeń może nałożyć karę wynoszącą nawet 30 tysięcy złotych. 

PRZECZYTAJ: Pijana kobieta jechała zygzakiem po Woli Rzędzińskiej. Zatrzymał ją policjant po służbie

Według relacji GW po incydencie na stronie internetowej parafii miał pojawić się wpis piętnujący donosicielstwo, z informacją, że jest to grzech śmiertelny, z którego należy się spowiadać. - Donosiciel, czyli kapuś, szpicel, to jak człowiek trędowaty, którego należy odizolować od ludzi zdrowych i prosić Jezusa o uzdrowienie, jak to było w dzisiejszej Ewangelii - głosił cytowany przez GW wpis. Obecnie nie stronie internetowej parafii św. Józefa Oblubieńca w Kątach nie ma po nim śladu. 

ZOBACZ: Nie miał maseczki, a sąd w Tarnowie go uniewinnił. Zdecydował jeden szczegół

Sądził, że żółta czapka jest niewidką! To on dokonał KRADZIEŻY
 Na mszy w Kątach (woj. małopolskie) było 160 osób  Wezwano policję, a ta zawiadomiła sanepid
Autor: GRAFIKA SE Marcin Podziemski