Rozpacz wśród strażaków. Pożegnanie z przyjacielem wyciska łzy. Grot odszedł na wieczną służbę

i

Autor: Grupa Ratownictwa Specjalnego OSP Nowy Sącz Berneńczyk o imieniu Grot, należący do strażaka z GRS OSP Nowy Sącz przegrał walkę z rakiem śledziony.

Zabrała go straszna choroba

Rozpacz wśród strażaków. Pożegnanie z przyjacielem wyciska łzy. "Grot odszedł na wieczną służbę"

2022-12-28 13:00

Strażacy z Nowego Sącza pożegnali swojego czworonożnego przyjaciela i współpracownik". Pies o imieniu Grot przegrał walkę ze straszną chorobą i przed świętami Bożego Narodzenia "odszedł na wieczną służbę". W jednostce pełnił ważną rolę, uczestnicząc w szkoleniach oraz pokazach. Ze względu na łagodne usposobienie był uwielbiany przez dzieci.

Rozpacz wśród strażaków. Pożegnali czworonożnego przyjaciela i współpracownika

Bardzo smutną wiadomością podzielili się w mediach społecznościowych strażacy z Grupy Ratownictwa Specjalnego OSP Nowy Sącz. Przed świętami Bożego Narodzenia druhowie musieli pożegnać czworonożnego członka jednostki - psa o imieniu Grot. Berneńczyk służył w jednostce od początku jej istnienia, biorąc przede wszystkim udział w szkoleniach i pokazach. Ze względu na łagodne usposobienie i ogromną cierpliwość był uwielbiany przez dzieci. W trakcie pokazów chętnie pozował do zdjęć oraz pozwalał się przytulać. - Na wieczną służbę, za tęczowy most odszedł Grot - psi ratownik o cudownym usposobieniu. Grocik był ulubieńcem dzieciaków, na pokazach wzbudzał ich zachwyt i radość. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci - pożegnali swojego przyjaciela i współpracownika strażacy z Grupy Ratownictwa Specjalnego OSP Nowy Sącz.

Dziesięcioletnią służbę Grota przerwała straszna choroba. Jak podaje "Gazeta Krakowska", pies cierpiał na raka śledziony, który dodatkowo zaatakował inne organy. Po śmierci Grota, Grupa Ratownictwa Specjalnego OSP Nowy Sącz dysponuje jeszcze jedenastoma psami.

Krzysztof Jackowski mówi o tym jak będzie rok 2023 dla mieszkańców Krakowa
Sonda
Wolisz psy czy koty?