Wyłowił ponad dwumetrowego suma

Ryba większa od wędkarza! Gigantyczny sum z sądeckich stawów wyłowiony po dwóch godzinach walki

2022-08-12 12:57

Sum-gigant został wyłowiony przez wędkarza ze stawu w Starym Sączu! Jak informuje Radio ESKA, ryba mierzyła 210 centymetrów i ważyła prawie 55 kilogramów. Walka z tym "potworem" trwała przez prawie 2 godziny. Pan Paweł - pogromca gigantycznego suma, postanowił zwrócić rybie wolność i wypuścił ją z powrotem do stawu.

Stary Sącz. Gigantyczny sum wyłowiony przez wędkarza. Kolos odzyskał wolność

Gigantyczny sum został "upolowany" przez wędkarza na łowisku w Starym Sączu. Jak podaje Radio ESKAw czwartek (11 sierpnia) pan Paweł Kurzejowski wygrał twardy, dwugodzinny pojedynek z rybą mierzącą 210 centymetrów i ważącą prawie 55 kilogramów. Wędkarz po zmierzeniu suma i zrobieniu pamiątkowych zdjęć, postanowił jednak zwrócić gigantowi wolność. Dzięki temu kolos będzie mógł urosnąć jeszcze bardziej. Kto wie, może jeszcze o nim usłyszymy? Poniżej zdjęcia gigantycznego suma złowionego w Starym Sączu.

To nie pierwszy, tak wspaniały okaz wyłowiony ze starosądeckich stawów. W czerwcu pan Arkadiusz Ciureja wyciągnął z wody suma mierzącego 2 metry i ważącego ponad 70 kilogramów.

PRZECZYTAJ: Sterkowiec. Posadził krzewy przy cudzej posesji. Tajemniczy ogrodnik został odnaleziony

- To było typowe polowanie na suma. Sprzęt odegrał główną rolę. Tu nie ma zabawy. Musi być wędka mocna, kołowrotek mocny, zachować zimną krew i jest OK - powiedział Radiu ESKA pan Paweł Kurzejowski, pogromca gigantycznego suma.

Sonda
Czy lubisz wędkować?
Kamil z Krakowa toczy na kole garncarskim