Koszmarny wypadek w Uszwi

Pieszy potrącony przez samochód zginął przez wyłączone lampy? W całej gminie nie działa oświetlenie

2022-08-10 14:21

W lipcu w Uszwi pod Brzeskiem doszło do makabrycznego wypadku, w trakcie którego zginął 59-letni pieszy, potrącony przez samochód. Okoliczności zdarzenia bada prokuratura. Jak podaje Radio Kraków, śledczy sprawdzą, czy przyczyną tragedii nie było wyłączone oświetlenie uliczne w gminie Gnojnik. Jest to efekt sporu samorządu z firmą energetyczną TAURON.

Prokuratura wyjaśnia okoliczności makabrycznego wypadku w Uszwi. Pieszy zginął przez brak oświetlenia?

Na początku lipca w Uszwi pod Brzeskiem zginął 59-letni pieszy, który został potrącony przez samochódPo uderzeniu przez auto mężczyzna został zdekapitowany, a wraz z nim zginął jego pies. Do tragicznego zdarzenia doszło poza przejściem dla pieszych, późnym wieczorem. Godzina wypadku ma w tym przypadku ogromne znaczenie, ponieważ w gminie Gnojnik, na terenie której znajduje się Uszew nie działa uliczne oświetlenie. Jest to efekt sporu lokalnego samorządu z firmą energetyczną TAURON.

Trwa wyjaśnianie okoliczności śmiertelnego potrącenia. Jak podaje Radio Kraków, śledczy chcą sprawdzić, czy panujące na drodze egipskie ciemności przyczyniły się do zdarzenia skutkującego śmiercią 59-latka. W tym celu biegli mają przebadać miejsce wypadku w warunkach odpowiadających tym, które panowały feralnego dnia. W sprawie tragicznego potrącenia nikomu nie przedstawiono dotąd zarzutów. Kierowca osobówki był trzeźwy w momencie zdarzenia. Prokuratura czeka jeszcze na wyniki badań próbek krwi, pobranych pod kątem sprawdzenia obecności substancji odurzających innych niż alkohol.

PRZECZYTAJ: Groza na przejeździe kolejowym w Zborowicach! Auto uderzyło w nadjeżdżający pociąg

Tymczasem spór o oświetlenie gminy Gnojnik ciągle się nie zakończył. Z informacji Radia Kraków wynika, że jeszcze przed wypadkiem w Uszwi, zarówno samorząd, jak i firma TAURON złożyły zawiadomienia do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa. Z kolei pod koniec lipca, wójt gminy Gnojnik Sławomir Paterek złożył propozycję zakończenia sporu poprzez podpisanie rocznej umowy z firmą TAURON. Obecnie przedsiębiorstwo energetyczne analizuje tę propozycję.

Sonda
Czy jako pieszy czujesz się bezpiecznie na polskich drogach?
Wyszków: 23-latek potrącił grupę ludzi na przejściu dla pieszych

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki