Szczucin. Otworzyli kabinę tira i musieli zatykać nosy. Od kierowcy cuchnęło alkoholem

i

Autor: Małopolska Policja Kierowca tira prowadził pojazd mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Miał ponad 2,5 promila

Szczucin. Otworzyli kabinę tira i musieli zatykać nosy. Od kierowcy cuchnęło alkoholem

2022-08-10 9:24

Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miał 50-letni kierowca tira, który został zatrzymany do kontroli drogowej w Szczucinie. Mieszkaniec województwa pomorskiego prowadził pojazd przystosowany do transportu bydła, a o jego stanie świadczył sam zapach, który wydobył się po otwarciu kabiny ciężarówki. Nieodpowiedzialnemu szoferowi grozi kara do 2 lat więzienia.

Pijany kierowca tira zatrzymany w Szczucinie. Miał ponad 2,5 promila

W poniedziałek (8 sierpnia) na ulicy Kościuszki w Szczucinie (powiat dąbrowski) policjanci kontrolowali trzeźwość kierowców przejeżdżających drogą krajową nr 73. Uwagę mundurowych zwrócił tir przystosowany do transportu bydła. Kiedy funkcjonariusze zatrzymali ten pojazd, a drzwi kabiny się otworzyły, z jej wnętrza wydobyła się silna woń alkoholu, świadcząca o niedyspozycji kierowcy. Za kierownicą siedział 50-letni mieszkaniec województwa pomorskiego. W jego przypadku badanie trzeźwości dało wynik ponad 2,5 promila i to mimo wczesnej godziny, ponieważ zegarki nie wskazywały wówczas nawet 9.00. 

Policjanci zatrzymali 50-latkowi prawo jazdy, a pojazd przekazali innemu kierowcy, którego stan pozwalał na bezpieczne wyruszenie w dalszą trasę.

PRZECZYTAJ: Zderzenie osobówki z motocyklem. 81-letni kierowca trafił do szpitala

Nieodpowiedzialny 50-latek za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu grozi mu kara do 2 lat więzienia, wysoka grzywna oraz utrata prawa jazdy nawet na 15 lat.

Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?
W Kiełpinie znaleziono ciała małżeństwa. Nieletni syn zatrzymany przez policję!