nauka jazdy

i

Autor: Paweł Nowak/SUPER EXPRESS nauka jazdy

Protest egzaminatorów na prawo jazdy

Egzaminatorzy na prawo jazdy w Nowym Sączu nie przyszli do pracy. Odwołane wszystkie egzaminy praktyczne

2022-08-09 14:54

Ponad 20 egzaminatorów z MORD w Nowym Sączu we wtorek, 9 sierpnia nie przyszło do pracy. Jak podaje Radio ESKA, najczęstsze powody absencji to: zgłoszenie choroby i wzięcie urlopu na żądanie. W Nowym Sączu odwołano wszystkie, dzisiejsze egzaminy praktyczne na prawo jazdy. Podobne problemy występują w wielu polskich miastach. Egzaminatorzy domagają się podwyżek płac.

Egzaminatorzy na prawo jazdy w Nowym Sączu nie przyszli do pracy. Odwołane ponad 100 egzaminów praktycznych

Wygląda na to, że pracownicy MORD w Nowym Sączu dołączyli do ogólnopolskiego strajku egzaminatorów, domagających się podwyżek płac oraz zmian w przepisach określających zasady egzaminowania. Jak podaje Radio ESKAwe wtorek (9 sierpnia) do pracy nie przyszło ponad 20 egzaminatorów zatrudnionych w MORD Nowy Sącz. Z tego powodu trzeba było odwołać wszystkie, zaplanowane na dzisiaj egzaminy praktyczne na prawo jazdy. Najczęstsze powody absencji to: zgłoszenie choroby i wzięcie urlopu na żądanie. Niektórzy egzaminatorzy nie stawili się w pracy z powodu wzięcia opieki na dzieckiem, a jeden z nich oddał krew.

Dyrekcja MORD nie wie, czy w kolejnych dniach egzaminatorzy pojawią się w pracy. Informacje na temat ewentualnie odwoływanych egzaminów na prawo jazdy mają się pojawić na stronie internetowej instytucji

PRZECZYTAJ: Zderzenie osobówki z motocyklem. 81-letni kierowca trafił do szpitala

- Jeżeli egzaminatorzy nie przyjdą do pracy, egzaminy będą odwołane. To jest zależne od tego, kto podejmie się pracy z tych osób, które dziś zgłosiły urlop na żądanie. Takich egzaminatorów jest 8. Z kolei 11 zgłosiło L4, dwóch opiekę nad dzieckiem. Jeden z egzaminatorów zdecydował się dziś oddać krew. Nie mogło się odbyć 106 egzaminów praktycznych. Za utrudnienia wszystkich przepraszam - powiedział Radiu ESKA zastępca dyrektora MORD Nowy Sącz Artur Czernecki.

Sonda
Za którym razem zdaliście egzamin na prawo jazdy? Tylko szczerze!
Część rannych z wypadku autokaru w Chorwacji trafiła do szpitali w mniejszych miejscowościach. Rozmawiamy z lekarką z placówki w Varażdinie

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki