Bimbrownik zatrzymany na Sądecczyźnie

Nowy Sącz. 36-latek przyłapany na produkcji bimbru. Znaleźli aparaturę i beczki z zacierem

2022-08-09 10:07

W Nowym Sączu policjanci zatrzymali 36-letniego bimbrownika, który w gospodarskim obejściu prowadził wytwórnię nielegalnego alkoholu. Na terenie posesji należącej do mężczyzny, funkcjonariusze zabezpieczyli aparaturę służącą do wyrobu napojów wyskokowych, w tym plastikowe beczki z zacierem. 36-latek usłyszał już zarzut, grozi mu kara do 1 roku więzienia.

Nowy Sącz. 36-letni bimbrownik zatrzymany przez policję. Aparaturę trzymał w obejściu

Problemy 36-letniego mieszkańca Nowego Sącza zaczęły się od zgłoszenia, które wpłynęło do sądeckich funkcjonariuszy zajmujących się przestępczością gospodarczą. Sygnał dotyczył procederu produkcji nielegalnego alkoholu i okazał się prawdziwy. Na terenie posesji zamieszkiwanej przez 36-latka mundurowi znaleźli aparaturę służącą do wytwarzania bimbru, w tym plastikowe beczki z zacierem.  Oprzyrządowanie było schowane w pomieszczeniach gospodarczych. 

36-latek został doprowadzony do sądeckiej komendy, gdzie usłyszał od policjantów zarzut z art. 12a ustawy o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzania wyrobów tytoniowych. Zajmując się tym nielegalnym procederem, mężczyzna dopuścił się przestępstwa wyrabiania alkoholu bez wymaganego wpisu do rejestru producentów za co grozi mu teraz grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

PRZECZYTAJ: Nie żyje 37-letni motocyklista. Uderzył w sygnalizator świetlny, rogatkę kolejową i betonową konstrukcję

Sonda
Jak często pijesz alkohol?
Morderstwo w Bielawie. 22-letni Daniel zginął, bo morderca z kimś go pomylił.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki