Ryszard Pagacz odchodzi z rady miejskiej w Tarnowie. Dostał od premiera ważne stanowisko

2020-12-18 15:02
Ryszard Pagacz odchodzi z rady miejskiej w Tarnowie. Dostał od premiera ważne stanowisko
Autor: Małopolski Urząd Wojewódzki Ryszard Pagacz został powołany na stanowisko wicewojewody małopolskiego.

Premier Mateusz Morawiecki powołał Ryszarda Pagacza na stanowisko wicewojewody małopolskiego. Tym samym został uzupełniony wakat, który powstał po rezygnacji z tego urzędu przez Zbigniewa Starca. W związku z objęciem nowej funkcji przewodniczący klubu PiS w tarnowskiej radzie miejskiej musi zrezygnować z mandatu radnego. Jego miejsce zajmie Jolanta Żurowska.

Ryszard Pagacz wicewojewodą małopolskim

Klub PiS w tarnowskiej radzie miejskiej stracił swojego szefa. Ryszard Pagacz został dzisiaj (18 grudnia) powołany przez premiera Mateusza Morawieckiego na urząd wicewojewody małopolskiego. Tej funkcji nie można łączyć ze sprawowaniem mandatu w organach samorządowych, dlatego Ryszard Pagacz musi zrezygnować z zasiadania w gremium, którego w 2018 roku był przewodniczącym. Mandat po Ryszardzie Pagaczu obejmie (jeśli wyrazi na to zgodę) Jolanta Żurowska. W ostatnich wyborach samorządowych otrzymała ona 489 głosów mieszkańców okręgu nr 3 (Piaskówka, Klikowa, Krzyż Starówka).

ZOBACZ: Ruszyło głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego. Co wybiorą tarnowianie? [LISTA PROJEKTÓW]

- Zadań realizowanych przez Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie jest naprawdę wiele, gdyż rząd Premiera Mateusza Morawieckiego stale rozszerza katalog działań pomocowych zarówno dla samorządów, jak i np. z zakresu pomocy społecznej. Ustaliłem podział kompetencji, bo właśnie dziś Pan Ryszard Pagacz obejmuje stanowisko II wicewojewody małopolskiego. W związku z doświadczeniem nowego wicewojewody w zakresie rozwoju obszarów wiejskich zdecydowałem, że właśnie m.in. te zadania będą leżały w zakresie Jego obowiązków. Serdecznie gratuluję Panu Wicewojewodzie i życzę powodzenia w realizowaniu powierzonej misji - powiedział wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Czytaj też: Jarmark świąteczny w Tarnowie. Takich ozdób nie kupisz w sklepie

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Ozdoby choinkowe w stylu boho. Chwosty i girlandy z drewnianych korali. DIY