Jarmark świąteczny w Tarnowie. Takich ozdób nie kupisz w sklepie

Jarmark świąteczny w Tarnowie. Takich ozdób nie kupisz w sklepie
Autor: Steven Kasa/cc0/pixabay Na stoiskach znajdziemy produkty lokalne, wyroby rzemieślników oraz ozdoby wykonane z odpadów.

Jarmark świąteczny w Tarnowie odbędzie się mimo epidemii koronawirusa. Dzisiaj (18 grudnia) w godz. 14.00-19.00 na placu Kazimierza swoje produkty zaoferują lokalni producenci żywności i rzemieślnicy. Organizatorzy chcą, by wydarzenie promowało ekologiczny styl życia, dlatego jednym z wystawców będzie Dorota Pacanowska, wytwarzająca świąteczne ozdoby ze śmieci.

Jarmark bożonarodzeniowy w Tarnowie

Dzisiaj (18 grudnia) na placu Kazimierza w Tarnowie odbędzie się jarmark bożonarodzeniowy. Motywem przewodnim wydarzenia jest hasło: "zero waste", nawiązujące do idei ograniczenia ilości odpadów produkowanych przez ludzi. To dlatego na jednym ze stoisk będzie można kupić ozdoby świąteczne wytwarzane przez Dorotę Pacanowską ze śmieci. Chętni wezmą również udział w warsztatach wyjaśniających sposoby na zmniejszenie ilości odpadów. Poza tym na jarmarku lokalni producenci żywności wystawią swoje produkty, takie jak: miód, wino, wędliny, czy warzywa.

Wydarzenie jest organizowane przez Stowarzyszenie GRUPA ODROLNIKA we współpracy z Tarnowskim Centrum Informacji. Podczas jarmarku należy przestrzegać obostrzeń sanitarnych wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa. 

ZOBACZ: Gdzie kupić choinkę w Tarnowie? Ile kosztuje świąteczne drzewko?

Czytaj też: Tarnów. Pasażerowie będą wściekli! W nowym roku droższe bilety, a autobusy nie wyjadą poza miasto

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Jak zrobić świąteczną zawieszkę na drzwi