Ryszard Ścigała zamiast na wolność trafił do cięższego więzienia!

2020-05-18 8:52 AT
Więzienie, drut kolczasty
Autor: ErikaWittlieb/cc0/pixabay Więzienie, drut kolczasty

Skazany za korupcję Ryszard Ścigała (zezwolił na publikację wizerunku i danych osobowych) został przeniesiony do cięższego więzienia. Do tej pory był osadzony w półotwartym zakładzie w Jaśle, natomiast obecnie przebywa w zakładzie zamkniętym w Rzeszowie. W lutym wniosek o przedterminowe zwolnienie Ścigały złożył dyrektor jasielskiego więzienia, jednak później wycofał się z tego pomysłu.

Ryszard Ścigała, były prezydent Tarnowa w półotwartym zakładzie karnym w Jaśle odbywał wyrok trzech lat pozbawienia wolności za przyjęcie łapówki. Teraz został przeniesiony do cięższego więzienia w Rzeszowie. To o tyle zaskakujące, że jeszcze w lutym dyrektor jasielskiego zakładu sam złożył wniosek o przedterminowe zwolnienie skazanego. Jak informuje Radio Eska, posiedzenie sądu penitencjarnego w tej sprawie miało się odbyć 29 maja.

- Przez ten czas sąd zwracał się o różne opinie. Zbierał też dokumenty. W międzyczasie nastąpiło tzw. przekwalifikowanie skazanego. Każdy ze skazanych ma swoją kwalifikację, która jest wymieniona w kodeksie karnym-wykonawczym. Zmianę nadała komisja penitencjarna przy zakładzie karnym w Jaśle - powiedział sędzia Artur Lipiński, rzecznik Sądu Okręgowego w Krośnie.

Obrońcy byłego prezydenta Tarnowa złożyli zażalenie na decyzję komisji penitencjarnej, która dokonała zmiany kwalifikacji skazanego, skutkującej przeniesieniem go do cięższego więzienia. Ryszard Ścigała został skazany na trzy lata więzienia (na poczet kary zaliczono mu półroczny areszt). Na wolność ma wyjść pod koniec bieżącego roku.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express. Kliknij TUTAJ!

Znasz osobę przedstawioną na filmie? Dzwoń na policję

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.