Siedliska: Karol umarł PIERWSZY. To matka zabiła go nożem?

2020-10-16 19:12 Anita Leszaj
Siedliska: Karol umarł PIERWSZY. To matka zabiła go nożem?
Autor: ID 1494202/cc0/pixabay Śledczy już wiedzą, że piętnastolatek zmarł przed swoją matką.

Był wtorkowy wieczór, gdy Andrzej A. wrócił do domu i w sypialni na piętrze znalazł zwłoki żony i syna. Drzwi były zamknięte na klucz, od środka. Śledczy już wiedzą, że to 15–letni Karol umarł pierwszy. Miał rany cięte i kłute na szyi i w dołach łokciowych. Na ciele jego mamy były tylko rany cięte. W pokoju odnaleziono nóż. Czy to Halina zamordowała syna, a potem odebrała sobie życie? Śledczy wciąż biorą pod uwagę różne wersje tragedii od zabójstwa, dwóch aktów samobójczych do samobójstwa rozszerzonego.

W czwartek, w Zakładzie Medycyny Sądowej w Krakowie,  zakończyła się sekcja zwłok Haliny A. ( † 40 l.) oraz jej syna Karola ( † 15 l.). Odbyła się m.in z udziałem prokuratora.

– Bezpośrednio po sekcji, biegli nie wypowiedzieli się, co było przyczyną śmierci matki i syna. Nie byli w stanie podać uchwytnej przyczyny śmierci. Pobrano wycinki do dalszych badań m.in toksykologicznych – mówi nam prokurator Mieczysław Sienicki, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Tarnowie. Wskazuje, że śledczy nadal biorą pod uwagę wszelkie hipotezy począwszy od zabójstwa, poprzez dwa akty samobójcze, aż do samobójstwa rozszerzonego. 

Istnieją jednak pewne sugestie, że mamy do czynienia z samobójstwem rozszerzonym. Co na to mogłoby wskazywać? Po pierwsze fakt, że drzwi, w którym leżały zwłoki były zamknięte od środka na klucz, a na ciałach nie było widocznych ran obronnych. Istnieje także rozbieżność czasowa pomiędzy śmiercią matki i syna. To Karol umarł pierwszy. 

Jak nam się udało ustalić, Halina A. od dłuższego czasu nie wychodziła z domu. Sąsiedzi wspominają, że mogła mieć depresje, jednak łączyli to z wybuchem pandemii. Czy to ona mogła zabić Karola a potem siebie? Wyniki dalszych badań, analiza dowodów i ustalenia zawarte w protokole posekcyjnym powinny przynieść ostateczne ustalenia. 

Wybuch gazu w Kobiernicach

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.