SKANDAL w Szczawie! Proboszcz porównał WOŚP do "szajki szatana". Parafianie OBURZENI

2020-01-15 10:51 Adrian Teliszewski
SKANDAL w Szczawie! Proboszcz porównał WOŚP do szajki szatana. Parafianie OBURZENI
Autor: CC Pixabay.com Podczas Mszy św. padły mocne słowa na temat WOŚP

Niektórzy parafianie z miejscowości Szczawa (gm. Kamienica) są oburzeni zachowaniem swojego proboszcza, który przegonił wolontariuszy WOŚP z kościelnego parkingu i nazwał ich "szajką szatana". Wierni twierdzą również, że podczas Mszy św. ksiądz Leon Królczyk instruował, by nie przekazywać pieniędzy fundacji Jurka Owsiaka.

Jak poinformował portal limanowa.in do nieprzyjemnej sytuacji doszło w minioną niedzielę (12 stycznia) podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na przykościelnym parkingu parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczawie wolontariusze zbierali pieniądze do puszek. Ich obecność nie spodobała się proboszczowi, który kazał im przedstawić pozwolenie na kwestę od biskupa lub opuścić plac. Według relacji miał ich również nazwać "szajką szatana".  

Parafianie skarżyli się również na zachowanie proboszcza podczas Mszy św. o godz. 11.00. Ksiądz miał wówczas namawiać wiernych, by nie wpłacali pieniędzy na WOŚP. Ks. Leon Królczyk (proboszczem w Szczawie jest od 1 stycznia 2007 roku) odmówił swojego komentarza w tej sprawie.