Śmierć kibica w Radłowie. To nieszczęśliwy wypadek? Policja komentuje

i

Autor: KMP w Katowicach / zdjęcie ilustracyjne Śmierć kibica w Radłowie. To nieszczęśliwy wypadek? Policja komentuje

Dramat!

Śmierć kibica w Radłowie. To nieszczęśliwy wypadek? Policja komentuje

2023-08-05 17:38

W Radłowie (Małopolska) w sobotę (5 sierpnia 2023) doszło do starcia pseudokibiców. Nie żyje około 40-letni mężczyzna. Policja komentuje sprawę, zwracając uwagę, że mogło dojść do nieszczęśliwego wypadku.

Jak przekazała PAP rzeczniczka prasowa małopolskiej policji Katarzyna Cisło, "wiele wskazuje na to, że doszło do nieszczęśliwego wypadku w wyniku nieostrożnego użycia środków pirotechnicznych przez pokrzywdzonego".

Przypomnijmy, w sobotę (5 sierpnia 2023) na stadionie w Radłowie (pow. tarnowski, woj. małopolskie) miał odbyć się mecz piłki nożnej. Spotkanie zorganizowali kibice Unii Tarnów. Jak przekazała tarnowska policja, nagle na miejscu pojawili się ich przeciwnicy i doszło do bójki. W trakcie porachunków jeden z mężczyzn został zraniony racą. Wezwano pogotowie, jednak mimo reanimacji, życia około 40-letniego mężczyzny nie udało się uratować.

Śmierć kibica w Radłowie. Policja komentuje

Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna mógł zostać uderzony racą. Jak poinformowała PAP rzeczniczka prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie Katarzyna Cisło, służby biorą pod uwagę również wersję, zgodnie z którą śmierć mężczyzny nastąpiła w wyniku nieostrożnego obchodzenia się z materiałami pirotechnicznymi.

- Wiele wskazuje na to, że doszło do nieszczęśliwego wypadku, nieostrożnego użycia środków pirotechnicznych przez pokrzywdzonego - powiedziała PAP.

Sprawa będzie wyjaśniana. Policja szacuje, że w starciu pseudokibiców mogło uczestniczyć ponad 100 osób.

Wieczorny Express - Suchoń Motyka
Sonda
Boisz się śmierci?