Śmierć na DK 73 w Brniu. Zginął 35-letni mężczyzna, kierowca miał 2,7 promila [ZDJĘCIA]

2021-10-21 7:53
Śmierć na DK 73 w Brniu. Zginął 35-letni mężczyzna, kierowca miał 2,7 promila
Autor: KMP Tarnów W zderzeniu samochodu dostawczego z ciężarówką poszkodowane zostały dwie osoby. Życia 35-letniego mężczyzny nie udało się uratować.

Na drodze krajowej nr 73 w Brniu (gmina Lisia Góra) doszło do tragicznego wypadku, w którym zginął 35-letni mężczyzna. Podróżował on samochodem dostawczym, obok totalnie pijanego kierowcy. W pewnym momencie pojazd chciał skręcić w lewo, wymuszając pierwszeństwo na prawidłowo poruszającej się ciężarówce. Obrażenia poniesione przez pasażera dostawczaka okazały się śmiertelne. Ucierpiał również kierowca tego samochodu.

Tragiczny wypadek na DK 73 w Brniu. Kierowca miał 2,7 promila

We wtorek (19 października) na drodze krajowej 73 w Brniu miał miejsce śmiertelny wypadek, w którym zginął 35-letni pasażer samochodu dostawczego. Z ustaleń policji wynika, że do tragedii doprowadził kierowca tego pojazdu. W momencie skrętu w lewo miał on próbować wymusić pierwszeństwo na nadjeżdżającej z przeciwnego kierunku ciężarówce z naczepą. Po zderzeniu dostawczak został przepchnięty o kilkadziesiąt metrów. Poważnie ucierpiały obie osoby poruszające tym pojazdem. Kierowca z obrażeniami całego ciała trafił do szpitala w Tarnowie, natomiast mimo wysiłku lekarzy, nie udało się uratować życia pasażera. Ciężarówką kierował 22-letni mieszkaniec Pomorza. On nie odniósł żadnych obrażeń. Był również trzeźwy, w przeciwieństwie do kierowcy samochodu dostawczego, który w organizmie miał aż 2,7 promila alkoholu. Zdjęcia wypadku znajdują się poniżej.

PRZECZYTAJ: Tragedia pod Bochnią. Kierowca ciągnika odpowie za spowodowanie katastrofy

ZOBACZ: Nowy Sącz: Kat z wyboru! Za odmowę papierosa złamał nogę, dusił bez powodu

Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?
Przegięła z prędkością na obwodnicy. Wybrała sąd zamiast mandatu