Tragedia pod Bochnią. Kierowca ciągnika odpowie za spowodowanie katastrofy

2021-10-20 14:36
Pod Bochnią ciągnik zderzył się z busem przewożącym niepełnosprawnych. Nie żyje jedna osoba
Autor: Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie Busem byli przewożeni podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Rdzawie, w tym przede wszystkim osoby z niepełnosprawnością intelektualną.

Prokuratura przedstawi 30-letniemu kierowcy ciągnika zarzut spowodowania katastrofy w ruchu lądowym - informuje portal bochnia.naszemiasto.pl. Do tragicznego wypadku doszło wczoraj (19 października) w miejscowości Ujazd (powiat bocheński). Na łuku drogi bus przewożący podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Rdzawie zderzył się z maszyną rolniczą. W wypadku zginęła jedna osoba.

Tragedia pod Bochnią. Zarzuty dla kierowcy ciągnika

Wczoraj (19 października) rano w Ujeździe (powiat bocheński) bus, którym wraz ze swoim opiekunem podróżowali podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Rdzawie zderzył się z ciągnikiem rolniczym. Do wypadku doszło na łuku drogi powiatowej Trzciana - Kamionna, a po zderzeniu bus wpadł do przydrożnego rowu. Pasażerowie pojazdu zostali zakleszczeni wewnątrz maszyny, a kilkoro z nich odniosło obrażenia wymagające hospitalizacji. Niestety wypadek przyniósł śmiertelne żniwo, życia jednej z poszkodowanych osób nie udało się uratować. Za kierownicą ciągnika siedział 30-letni mężczyzna. Jak informuje portal bochnia.naszemiasto.pl, Prokuratura Rejonowa w Bochni przedstawi mu zarzut spowodowania katastrofy w ruchu lądowym. Skutkiem zdarzenia była śmierć człowieka, dlatego sprawcy grozi surowsza kara. Kierowca może zostać skazany przez sąd nawet na 12-letni pobyt w więzieniu.

PRZECZYTAJ: Pod Bochnią ciągnik zderzył się z busem przewożącym niepełnosprawnych. Nie żyje jedna osoba [ZDJĘCIA]

ZOBACZ: Tarnów. Kierowca zaparkował tuż nad potokiem. Co tam się stało? [ZDJĘCIA]

Sonda
Czy czujesz się bezpiecznie na polskich drogach?
Przegięła z prędkością na obwodnicy. Wybrała sąd zamiast mandatu