Śmigus-dyngus. Najlepsze MEMY na Lany Poniedziałek

i

Autor: memy.pl Tradycją drugiego dnia Świąt Wielkanocnych jest polewanie się wodą. Internauci mają jednak swoją wizję jak należy świętować ten dzień.

Lany Poniedziałek 2022. Śmigus-dyngus na wesoło. Najlepsze MEMY na Lany Poniedziałek [GALERIA]

2022-04-18 4:00

Najpopularniejszym zwyczajem związanym z drugim dniem Świąt Wielkanocnych jest śmigus-dyngus. Nie bez przyczyny dzisiejszy dzień jest nazywany Lanym Poniedziałkiem. Obecnie śmigus-dyngus polega przede wszystkim na oblewaniu innych ludzi wodą, co według Słowian miało symbolizować zakończenie zimy i nadejście wiosny, choć w przeszłości śmigus i dyngus były dwoma odrębnymi zwyczajami. A jakie wyobrażenie o świętowaniu Lanego Poniedziałku mają internauci? Zapraszamy do naszej galerii memów.

Lany Poniedziałek 2022. Śmigus-dyngus na wesoło

Drugi dzień Świąt Wielkanocnych to tzw. Lany Poniedziałek, albo śmigus-dyngus. Geneza ludowych zwyczajów obchodzonych w Poniedziałek Wielkanocny jest związana z praktykami Słowian, którzy na swój sposób celebrowali radość związaną z zakończeniem zimy i przebudzeniem się wiosny.

Śmigus i dyngus przez długi czas były odrębnymi obyczajami. Ten pierwszy oznaczał smaganie innych ludzi wierzbowymi witkami, natomiast dyngus polegał na polewaniu ich wodą. Pamiętajmy jednak, żeby kultywowanie tradycji przebiegało w sposób przyjemny dla wszystkich uczestników zabawy, zwłaszcza gdy pogoda nie sprzyja oblewaniu innych ludzi wodą. A jakie wyobrażenia na temat świętowania Lanego Poniedziałku mają internauci? Zapraszamy do galerii znajdującej się poniżej.

PRZECZYTAJ: Tarnów. Stacja paliw w płomieniach! Kierowca BMW X5 huknął prosto w dystrybutory [ZDJĘCIA, WIDEO]

ZOBACZ: Tarnów. Udana kradzież rozzuchwaliła złodziei. Po godzinie znów wybrali się na łowy

QUIZ. Święta wielkanocne w pełni. Co o nich wiesz?

Pytanie 1 z 10
Prezenty wręczane dzieciom w czasie świąt wielkanocnych są kojarzone z:
Krążownik Moskwa zatonął. W rosyjskiej telewizji podniósł się lament