Straszny pożar w Łomnicy-Zdroju. Zginęły zwierzęta [ZDJĘCIA]

2021-09-20 7:56
Straszny pożar w Łomnicy-Zdroju. Zginęły zwierzęta
Autor: PSP Nowy Sącz Wewnątrz płonącego budynku znajdowały się zwierzęta gospodarskie: koń, cielęta i świnie. Niestety nie udało się ich uratować.

Ponad 40 strażaków przez siedem godzin walczyło z pożarem budynku gospodarczego w Łomnicy-Zdroju. Wewnątrz znajdowały się zwierzęta gospodarskie: koń, cielęta oraz świnie, których niestety nie udało się uratować. Obecnie nie wiadomo, z jakiej przyczyny doszło do wybuchu płomieni.

W sobotę (18 września) około godz. 23.15 strażacy otrzymali sygnał o pożarze budynku gospodarczego w Łomnicy-Zdroju (gm. Piwniczna-Zdrój). Płomienie w drewnianym obiekcie rozprzestrzeniły się błyskawicznie. Po dotarciu na miejsce strażaków, budynek był już w całości objęty ogniem. Dodatkowo zawalił się jego dach i strop. To uniemożliwiło wyprowadzenie ze śmiertelnej pułapki zwierząt gospodarskich, które się tam znajdowały. Niestety w pożarze zginął koń, cielęta oraz świnie. W działaniach gaśniczych brało udział ponad 40 strażaków z 13 zastępów PSP i OSP. Przez siedem godzin walczyli oni z żywiołem, a następnie prowadzili prace rozbiórkowe w zniszczonym obiekcie. Obecnie nie jest jeszcze znana przyczyna rozprzestrzenienia się płomieni. Zdjęcia z pożaru w Łomnicy-Zdroju znajdują się poniżej. 

PRZECZYTAJ: Pobity na Krupówkach Mateusz spoczął na cmentarzu. Żona w rozpaczy. Martwi się o maleństwo

ZOBACZ: Abp Jędraszewski o pieniądzach z UE: Perfidne metody nacisku za to, abyśmy odeszli od Bożego prawa

Sonda
Czy kiedykolwiek ucierpiałeś/aś wskutek pożaru?
Ślubowanie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Dąbrówka Stany