Świąteczna iluminacja w Tarnowie. Które ulice zostaną ozdobione?

i

Autor: Adrian Teliszewski Miasto chce, by iluminacja została uruchomiona 6 grudnia.

Świąteczna iluminacja w Tarnowie. Nie będzie tronu św. Mikołaja

2020-12-02 22:28

Mimo, że z powodu epidemii koronawirusa tegoroczne święta Bożego Narodzenia będą się drastycznie różnić od wszystkich poprzednich, w Tarnowie postanowiono zachować namiastkę normalności. Wzorem minionych lat pod górą św. Marcina zostanie uruchomiona iluminacja świąteczna, która nada miastu dodatkowego uroku. Światła mają rozbłysnąć już 6 grudnia.

Mimo trwającej epidemii koronawirusa i wynikającej z niej gorszej sytuacji finansowej, w Tarnowie zostanie uruchomiona iluminacja świąteczna. Na placu Kazimierza stanie ogromna choinka, w kilku miejscach pojawią się duże bombki, przystrojone zostaną również latarnie. Ze względów epidemicznych nie będzie natomiast tronu św. Mikołaja, na którym tarnowianie chętnie robili sobie zdjęcia. Miasto planuje uruchomić iluminację już 6 grudnia.

- Ten rok jest szczególny, więc tym bardziej mieszkańcy powinni mieć swoje miasto wyjątkowo przyozdobione. Mamy nadzieję, że choć trochę poprawi nam to nastroje – mówi Maria Zawada-Bilik z Biura Promocji i Współpracy Zagranicznej w Urzędzie Miasta Tarnowa.

Udekorowane zostaną między innymi ulice: Krakowska, Wałowa, Lwowska, Mickiewicza czy Słoneczna. Na rynku pojawią się projektory wyświetlające na murach świąteczne akcenty, będą też girlandy nad ulicami i ozdobione latarnie. Mosty nad Wątokiem i Białą będą cieszyć oko iluminacjami.

W świątecznej dekoracji miasta pomoże kilka tarnowskich spółek. Będą to między innymi: Miejski Zarząd Budynków, Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych, Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, Tarnowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, Tarnowskie Wodociągi, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne. Do akcji włączą się też: rada osiedla Starówka oraz Zarząd Dróg i Komunikacji. Przygotowanie i funkcjonowanie iluminacji to dla miasta koszt około 50 tysięcy złotych.

Jak wygląda podwodny las?