WYPADEK w Pogórskiej Woli. ZGINĘŁA potrącona kobieta. Przechodziła w miejscu niedozwolonym [ZDJĘCIA]

W poniedziałkowe popołudnie na DK 94 w Pogórskiej Woli doszło do śmiertelnego potrącenia kobiety przez samochód osobowy. Przechodziła ona przez jezdnię w miejscu niedozwolonym i nie zdążyła przed jadącym w kierunku Dębicy volkswagenem lupo, kierowanym przez 45-letniego mieszkańca Tarnowa. Mimo prób reanimacji nie udało jej się uratować, zmarła na miejscu wypadku.

Do tragedii doszło w poniedziałek, 30 listopada około godz. 16.00. Na DK 94 w Pogórskiej Woli (gm. Skrzyszów) 52-letnia kobieta została potrącona przez samochód osobowy. Niestety mimo podjętej akcji reanimacyjnej nie udało jej się uratować, kobieta zmarła na miejscu wypadku. Trwa ustalanie okoliczności tragicznego zdarzenia, jednak w tym przypadku prawdopodobnie zawiniła osoba poruszająca się pieszo. Kobieta przechodziła przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, natomiast kierowca osobówki w momencie wypadku był trzeźwy.

- Do wypadku doszło na drodze krajowej nr 94 w Pogórskiej Woli, na wysokości zajazdu "U Kazika". 52-letnia kobieta, mieszkanka powiatu dębickiego przechodziła przez jezdnię w miejscu niedozwolonym i została potrącona przez volkswagena lupo, za kierownicą którego siedział 45-letni mieszkaniec Tarnowa. Poszkodowana była reanimowana, ale nie udało jej się uratować. Zmarła na miejscu. Kierowca samochodu osobowego w momencie zdarzenia był trzeźwy - powiedział asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik KMP w Tarnowie.

Dramat uczestniczki strajku kobiet. "Uciekałam przed policją, teraz nie mogę chodzić"