ŻAŁOBA w Łapanowie. NIE ŻYJE Jan Kulig, były wójt i ojciec kierowcy rajdowego Janusza Kuliga

Świeczka
Autor: fot. Pixabay

Nie żyje wieloletni wójt gminy Łapanów Jan Kulig. Prywatnie był ojcem tragicznie zmarłego w wypadku na przejeździe kolejowym w Rzezawie kierowcy rajdowego Janusza Kuliga. W związku ze śmiercią Jana Kuliga na terenie gminy Łapanów do 4 grudnia obowiązuje żałoba. Samorządowiec miał 80 lat.

Samorząd gminy Łapanów (pow. bocheński) poinformował o śmierci Jana Kuliga, wójta tej gminy w latach 2002-14. Prywatnie był ojcem Janusza Kuliga, kierowcy rajdowego, który w 2004 roku zginął na przejeździe kolejowym w Rzezawie. Na terenie gminy Łapanów do 4 grudnia obowiązuje żałoba wprowadzona przez obecnego wójta Andrzeja Śliwę. Na budynkach urzędu gminy oraz jednostek mu podległych wiszą czarne flagi, lub flagi państwowe z kirem. Jan Kulig miał 80 lat.

- Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy o śmierci. Jana Kuliga – wieloletniego Wójta Gminy Łapanów. Na ręce pogrążonej w żałobie rodziny, składamy wyrazy najszczerszego współczucia i żalu. Dziękujemy za ogromny wkład w rozwój naszej gminy oraz samorządu. Cała Gmina łączy się z Państwem w żalu i smutku - napisali przedstawiciele samorządu gminy Łapanów.

14. Małopolska Noc Naukowców odbyła się w formie online