Szczucin. Plantacja marihuany na około 500 krzewów ZLIKWIDOWANA, ale było coś jeszcze [ZDJĘCIA]

2020-08-14 8:43 Adrian Teliszewski

Policjanci z Dąbrowy Tarnowskiej zlikwidowali profesjonalną plantację marihuany i zatrzymali jej 35-letniego właściciela. Okazał się on miłośnikiem nie tylko nielegalnych używek, ale również broni palnej. W zamieszkiwanych przez niego pomieszczeniach znaleziono między innymi rewolwer oraz dwulufową samoróbkę własnej produkcji.

We wtorek (11 sierpnia) policjanci z Dąbrowy Tarnowskiej weszli na jedną z posesji w Szczucinie i zatrzymali tam 35-letniego mężczyznę, który rozwinął profesjonalną plantację konopi indyjskich liczącą prawie 500 krzewów. Niektóre z roślin osiągnęły już wysokość 2,5 metra, a dodatkowo w pomieszczeniach funkcjonariusze znaleźli około 6 kilogramów gotowego do dystrybucji suszu marihuany oraz około 2 kilogramy białej substancji, nieokreślonego pochodzenia.

Mężczyzna okazał się również miłośnikiem broni palnej. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych oraz gospodarczych na posesji 35-latka policjanci natrafili na prawdziwy arsenał. Ujawniono kilka sztuk broni palnej własnej produkcji (m.in. broń dwulufową tzw. samoróbkę, 3 sztuki broni krótkiej przerobionej z wiatrówek) oraz rewolwer, a także 200 szt. amunicji różnego kalibru. Ponadto zabezpieczono kilka pojemników z zawartością ponad 1 kilograma prochu. Zatrzymany szczucinianin najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu kara do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Uciekał na piechotę przed grupą speed. Policjanci byli szybsi

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.