Ks. Jaromir Buczak z parafii Trzciana spocznie w rodzinnej miejscowości. Znamy datę pogrzebu

2020-08-13 21:13
Ks. Jaromir Buczak z parafii Trzciana spocznie w rodzinnej miejscowości. Znamy datę pogrzebu
Autor: Facebook/Jerzy Opioła/CC BY-SA 4.0/wikipedia Ks. Jaromir Buczak z parafii Trzciana spocznie w rodzinnej miejscowości. Znamy datę pogrzebu

Tragicznie zmarły ksiądz Jaromir Buczak spocznie w rodzinnej Lubzinie (woj. podkarpackie). Uroczystości pogrzebowe zostały zaplanowane na poniedziałek, 17 sierpnia. Natomiast jutro (14 sierpnia) w parafii Trzciana, gdzie kapłan pracował od 2016 roku zostanie odprawiona Msza św. w jego intencji.

Ksiądz Jaromir Buczak zmarł tragicznie w środę (12 sierpnia) podczas wyprawy na Rysy. Do wypadku doszło w środę po południu. Świadkowie zdarzenia zaalarmowali centralę TOPR o tym, że jeden z turystów spadł z dużej wysokości. Na miejsce wysłano śmigłowiec z ratownikami na pokładzie. Gdy ciało zostało odnalezione, na pomoc było już za późno. Mężczyzna zginął na miejscu. 

Kapłan zostanie pochowany w swojej rodzinnej wsi Lubzina na Podkarpaciu. Uroczystości zostały zaplanowane na poniedziałek (17 sierpnia) o godz. 14.00. Wtedy rozpocznie się Msza św. pogrzebowa w kościele parafialnym pw. św. Mikołaja Biskupa, bezpośrednio po której nastąpi pochówek. W piątek (14 sierpnia) o godz. 16.00 w kościele parafialnym pw. św. Małgorzaty w Trzcianie (pow. bocheński), gdzie od 2016 roku posługiwał ks. Jaromir Buczak zostanie odprawiona Msza św. w jego intencji. Przed nią wierni odmówią różaniec.  

Helikopter spadł do Wisły w Zakroczymiu