Tarnów: Co święty Mikołaj będzie robił pod wodą? Tam też go potrzebują!

2019-12-13 9:41
Święty Mikołaj bankrutem
Autor: Lehtikuva

W grudniu święty Mikołaj nie ma nawet chwili wytchnienia. Dostarczenie prezentów pod choinkę, to nie wszystko czym zajmuje się ulubieniec dzieci i dorosłych. Jego pomocy potrzebują również osoby niepełną sprawnością. Właśnie dla nich Mikołaj już w najbliższą sobotę znajdzie się pod wodą.

W tarnowskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w sobotę, 14 grudnia odbędzie się druga edycja akcji "Podwodny Mikołaj". Jest ona dedykowana osobom z niepełnosprawnościami i stanowi cześć obchodów dnia ich aktywizacji. Organizatorzy przewidzieli pokaz nurkowania i możliwość wykonania ćwiczeń rehabilitacyjnych w basenie, pod okiem doświadczonych rehabilitantów dla osób zaproszonych na wydarzenie. 

Impreza w PWSZ potrwa między godz. 10.00 a 17.00. 

Możliwość zanurkowania, to nie jedyna atrakcja przygotowana przez organizatorów Dnia Aktywizacji Osób Niepełnosprawnych w Tarnowie. Program przewiduje między innymi:

  • zajęcia wspinaczkowe,
  • prezentacja Stowarzyszenia ON. Start Tarnów oraz możliwość wykonania ćwiczeń pod okiem profesjonalnych trenerów,
  • prezentacja filmu produkcji HBO pt.: „Deep Love”, z osobistym udziałem głównych bohaterów – Janusza Solarza, zapalonego nurka, który po udarze wraca do swojej pasji i Joanny Herety, jego partnerki i rehabilitantki,
  • prezentacje firmy Nautica Egypt organizujących kursy nurkowania dla osób niepełnosprawnych,
  • koncert charytatywny znanego tarnowskiego muzyka – Pana Piotra Kity.