Tarnów. Niezwykły koncert z okazji Święta 3 Maja. Orkiestra sama dojedzie do mieszkańców

Tarnów. Niezwykły koncert z okazji Święta 3 Maja. Orkiestra sama dojedzie do mieszkańców
Autor: Albrecht Fietz/cc0/pixabay Z okazji Święta 3 Maja Orkiestra Dęta Grupy Azoty będzie koncertować w przeszklonym autobusie bez dachu.

W poniedziałek przypada Święto Narodowe 3 Maja, upamiętniające uchwalenie konstytucji z 1791 roku. Mimo pandemii koronawirusa, w Tarnowie odbędą się trzeciomajowe obchody. Mszę św. w intencji ojczyzny zaplanowano tradycyjnie w tarnowskiej katedrze, podobnie jak złożenie wieńców pod Grobem Nieznanego Żołnierza. Główną atrakcją będzie specjalny występ Orkiestry Dętej Grupy Azoty. Muzycy zagrają dla mieszkańców w przeszklonym autobusie bez dachu. Sprawdź, w których miejscach Tarnowa będzie można ich spotkać.

Obchody Narodowego Święta 3 Maja w Tarnowie

W poniedziałek, 3 maja obchodzimy święto państwowe upamiętniające uchwalenie konstytucji z 1791 roku. W tym dniu, co roku odbywają się w Tarnowie uroczystości trzeciomajowe. Zaplanowane je również w tym roku, choć ze względu na ciągle trwającą pandemię koronawirusa muszą one przebiegać w reżimie sanitarnym. O godz. 12.00 w tarnowskiej katedrze rozpocznie się Msza św. w intencji ojczyzny. W świątyni obowiązuje limit wiernych: 1 osoba na 20 metrów kwadratowych powierzchni. Z kolei o godz. 13.00 przedstawiciele władz Tarnowa złożą kwiaty pod Grobem Nieznanego Żołnierza. Temu wydarzeniu będzie towarzyszyć akompaniament Orkiestry Dętej Grupy Azoty. To jednak nie koniec muzycznej części trzeciomajowych obchodów. Szansę na posłuchanie występu muzyków dostaną nawet Ci mieszkańcy Tarnowa, którzy w dniu święta pozostaną w swoich domach. Orkiestra Grupy Azoty będzie bowiem koncertować w przeszklonym autobusie bez dachu, który przejedzie ulicami miasta.

PRZECZYTAJ: Nietypowa akcja strażaków pod Muszyną. Dostarczyli bocianowi jedzenie do gniazda [ZDJĘCIA]

Orkiestra rozpocznie granie na przystanku przy ulicy Chemicznej w Mościcach o godzinie 12.30 i przejedzie przez całe miasto do ul. Wałowej. Tam autobus z muzykami zatrzyma się o godzinie 13. Kolejny przystanek orkiestry zaplanowano obok sklepu Lidl przy ulicy Lwowskiej. Następnie ulicą Wojska Polskiego orkiestra pojedzie koncertować naprzeciwko alei Dębów Katyńskich. Zawita także na ulicę Romanowicza (obok parkingu naprzeciw Ogródka Jordanowskiego w Parku Strzeleckim) i zakończy koncert przy pl. Sikorskiego obok DH Świt. Na przeszkodzie temu niezwykłemu występowi może stanąć tylko pogoda. W przypadku opadów deszczu koncert w autobusie bez dachu nie będzie możliwy. Na szczęście na dzień 3 maja synoptycy prognozują w Tarnowie ustanie opadów, które mogą być dokuczliwe zwłaszcza podczas pierwszych dwóch dni długiego weekendu (1-2 maja).

ZOBACZ: Koronawirus. Jak przygotować się na szczepienie przeciw COVID-19? ZPS Tarnów przygotował poradnik

Tarnów. Niezwykły koncert z okazji Święta 3 Maja. Orkiestra sama dojedzie do mieszkańców
Autor: UMT Tarnów Program obchodów Święta 3 Maja w Tarnowie.
Przebudowa Stadionu Miejskiego w Rzeszowie na ostatniej prostej